Neděle 25. února 2024, svátek má Liliana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Sport

KOMENTÁŘ: Bez respektu k legendám. Vedení Floridy neuctivě utnulo akademii Vokouna, Dvořáka a Jokinena

Florida Panthers slaví výhru nad Dallasem Stars foto: ČTK

Praha - Hokejisté Tomáš Vokoun, Radek Dvořák a Olli Jokinen se dostali do sporu se svým bývalým týmem Floridou Panthers. Po konci kariéry tyto hvězdy vytvořily projekt South Florida Hockey Academy, který Panteři podporují. Teď se ale klub NHL rozhodl celou akademii převzít pod sebe a každého z hokejistů vyplácet 5000 dolary ročně (přibližně 118 tisíc korun), což zakladatelé akademie ale odmítli, načež jim klub vypověděl smlouvu o využívání tréninkových prostorů.
  7:15

„Je to úplně směšné, když uvážíte, že trénujeme asi 15 hodin v týdnu, ta nabídka neměla žádnou úroveň. Na číslech jsme se nedohodli a tak jsme si neplácli. Všichni bývalí hráči vždy souhlasí s tím, když je klub potřebuje na nějakou akci či autogramiádu, já jsem nebyl výjimkou. A proto chci, aby všichni věděli, že ta ochota není vzájemná,“ popsal Jokinen průběh schůzky.

S ohledem na to, co pro Floridu tři zmiňovaní hráči odvedli, je podobné jednání výsměchem. Dvořák zažil s týmem dosud největší úspěch – finále Stanley Cupu v roce 1996, Vokoun spolu s Robertem Luongem zanechali v klubu nejvýraznější brankářskou stopu a Olli Jokinen byl čtyři roky kapitánem.

Podle slov Vokouna, Dvořáka a Jokinena se všemi hráči Florida Panthers po inkriminovaném incidentu rozvázala veškeré vztahy.

Takhle se ale přece s klubovými legendami nezachází...

Autor: