Čtvrtek 30. listopadu 2023, svátek má Ondřej
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sport

KOMENTÁŘ: ‚Opice jsou chytřejší než rasisté‘. Sportovci mají segregace dost

Mario Balotelli v utkání proti Laziu Řím. foto: ČTK

Také v jednadvacátém století jsou v některých státech zakořeněny předsudky proti lidem jiné pleti. V zámoří právě probíhají masivní demonstrace proti policejní brutalitě na černošských obyvatelích a mlčet odmítli i sportovci.
  9:07

Máme toho dost, musíme být hlasití. Sportovci brojí proti rasismu, bojí se o bezpečí

„Proti opicím nemám nic, protože si jsem celkem jistý, že jsou chytřejší než rasisti,“ vzkázal například italský fotbalista Mario Balotelli.

A devětadvacetiletý útočník ghanského původu ví, o čem mluví. V Itálii, kde hraje, se totiž stal terčem rasistických nadávek už několikrát.

Demonstrace ve Spojených státech probíhají kvůli zabití neozbrojeného černošského muže George Floyda, kterému policista několik minut klečel na krku. 

Protestující na dálku podpořila i řada hvězdných sportovců v čele s Michaelem Jordanem, Lewisem Hamiltonem či Serenou Williamsovou. Boxer Floyd Mayweather navíc pozůstalým nabídl, že uhradí pohřeb ze svého.

Proti násilným protestům se vymezili, ale poselství mají jasné – na každém životě záleží stejně.

Vyhrajte pro svoje děti hřejivého plyšáka Warmies od Albi!
Vyhrajte pro svoje děti hřejivého plyšáka Warmies od Albi!

Vánoce ťukají na dveře a za pár dnů již přivítáme první adventní neděli. Zpříjemněte si vánoční atmosféru krásnou výhrou, která potěší malé i...