Neděle 3. března 2024, svátek má Kamil
130 let

Lidovky.cz

KOMENTÁŘ: Šestá prohra v řadě se sbornou? Přiveďte zpátky Vůjtka

Sport

  8:00
Pokud nechce reprezentace utrpět od Rusů další příděl, stojí za to, aby výbor ČSLH zvážil navázání spolupráce s Vladimírem Vůjtkem. Jeho rady, jak ruskou sérii zastavit, mohou být užitečné. Zvlášť když olympiáda začne už za tři měsíce.

Vladimír Vůjtek (vlevo) slavil na české lavičce úspěchy. Josef Jandač bohužel ne. foto: ČTK/AP

S Rusy bylo špatně všechno, přehráli nás ve všem, přiznal Jandač

Když družina trenéra Vladimíra Vůjtka na loňském mistrovství světa zmrazila výhrou 3:0 všechny ruské fanoušky v moskevské hale, čeští fanoušci cítili hrdost, že národní tým hokejistů dokáže svého největšího rivala porážet i na jeho ledě. 

Vůjtek, velký znalec ruského prostředí a dvojnásobný ligový šampion s Jaroslavlí, přitom přiváděl soupeře k šílenství dlouhodobě. 

Češi pod jeho vedením porazili sbornou hned ve čtyřech z pěti případů, z toho dvakrát na jejím ledě. Po zmíněném MS ale Vůjtek u týmu skončil a mužstva se ujal Josef Jandač. 

Jaroslav Špaček a Josef Jandač gratulují Vladimíru Vůjtkovi k výhře a k...
ŠÉF. Vladimír Vůjtek na střídačce slovenského národního týmu během hokejového...

Pod ním však reprezentace prohrála s Rusy ve všech šesti soutěžních zápasech, včetně porážky 0:3 ve čtvrtfinále letošního MS. Včera navíc padli Češi se sbornou 2:5 v rámci Karjala Cupu.

Pokud nechce reprezentace utrpět od Rusů další příděl, stojí za to, aby výbor ČSLH zvážil navázání spolupráce i s Vůjtkem. Jeho rady, jak ruskou sérii zastavit, mohou být užitečné. Zvlášť když olympiáda začne už za tři měsíce...