25. dubna 2010 14:50 Lidovky.cz > Sport > Názory

NÁZOR: Růžičko, odolej tlaku všech i pacientů. Hašek Nagano nevrátí

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Dominik Hašek oslavuje s fanoušky | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dominik Hašek oslavuje s fanoušky | foto: ČTK

PRAHA Dominik Hašek dotáhl proti všem předpokladům Pardubice parádními výkony k domácímu titulu. A znovu se stal předmětem celonárodní diskuze. Tentokrát se nejedná o naganovské "Hašek na Hrad", ale neméně důležité "Hašek na mistrovství světa". A kouč nároďáku Vladimír Růžička se dostal pod obrovský tlak médií i fanoušků.

To, co před play off zaznívalo z úst jen pár odvážlivců, nyní křičí téměř všichni. I ti co Haška odepisovali. Legendární brankář by měl cestovat na světový šampionát do Německa. Vše má jeden háček. Muž, který o nominaci rozhoduje - Vladimír Růžička - součástí davového šílenství není. To došlo mimochodem tak daleko, že na předsedu svazu Tomáše Krále apeluje i Svaz pacientů České republiky, aby svému podřízenému domluvil.

PARDUBICKÝ HRDINA HAŠEK NA MS NEPOJEDE. KOUČ RŮŽIČKA HO NECHCE - VÍCE ČTĚTE ZDE!

"Chcete-li přispět během MS k pozitivní atmosféře při léčení pacientů doma i v nemocnicích, umožněte nám vychutnat si skvostné zákroky československé legendy," praví se v prohlášení. Žert či recese? Bohužel ne. Proč bohužel? Ono totiž všeho moc škodí. Pokud by šéf hokejového svazu skutečně poslechnul a na jeho nátlak Růžička slavného brankáře na šampionát vzal, bylo by něco špatně. A hrozil by tu velký precends do budoucna.

Vladimír Růžička.

Co kdyby se pacientům pro příště znelíbil třeba vzteklý výraz Tomáše Řepky při zápasech domácí soutěže? Také by napsali na Spartu, aby svému kapitánovi domluvili, protože se jej pacienti bojí? A co když by hráč vedení neposlechl? Mělo by jej vyloučit z týmu? A takto by to s příklady mohlo pokračovat do nekonečna.

Hokejoví fanoušci, odborníci i fanoušci by si měli uvědomit při svých diskuzích jednu hlavní věc. Zodpovědnost za případný úspěch či neúspěch na šampionátu neponese nikdo z "rádců", ale jen a pouze kouč Růžička. A pokud plně věří Tomáši Vokounovi a chce dát za jeho zády šanci čuchnout atmosféře velkého turnaje mladíkům Pavelcovi a Štěpánkovi? Proč by to mělo někomu vadit? Ještě loni by Růžičkovi všichni za tuto volbu skládali poklony.

Dominik Hašek s pohárem nad hlavou

Ono totiž čistě realisticky: ani jeden ze zmíněných brankářů není momentálně o nic horší než Hašek. Vítkovice se Štěpánkem v brance totiž finále neprohráli kvůli slabšímu gólmanovi, ale kvůli horšímu výkonu hráčů v poli. Na ledě hraje pět hráčů + brankář. Ne jen gólman. Nagano, kde tyto počty postavil Hašek před dvanácti lety na hlavu bylo, je a bude prostě jen jedno!

Proto by měli všichni nespokojenci respektovat Růžičkovo rozhodnutí a na blížícím se šampionátu fandit českému týmu bez ohledu na to, zda bude v brance Tomáš, Dominik, Ondřej nebo Kuba.

A pro Svaz pacientů ČR jeden vzkaz na závěr: zákroků Hašana jste si užili v play off plnými doušky a s největší pravděpodobností užijete také v příští sezoně. Ona televize vysílá také extraligové duely, ne jen přenosy z mistrovství světa.

  • 0Diskuse
Antonín Vavrda

Autor

Antonín Vavrdaantonin.vavrda@lidovky.czČlánky

Aby dětem nepopraskaly rty: Vyberte správný balzám
Aby dětem nepopraskaly rty: Vyberte správný balzám

Každého z nás někdy před odchodem na hřiště odchytla máma, aby nám namazala pusu ještě před tím, než nás ošlehá vítr. My jsme jen zakouleli očima a chtěli mít tuhle proceduru co nejrychleji za sebou. Ale jak se říká, maminka má vždycky pravdu.

Najdete na Lidovky.cz