19. prosince 2008 11:31 Lidovky.cz > Sport > Názory

Opatrnost se nevyplácí

Jaroslav Černý tento boj o míč s Davidem Jarolímem prohrál. Stejně dopadla v měření sil s Hamburkem celá Slavia. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jaroslav Černý tento boj o míč s Davidem Jarolímem prohrál. Stejně dopadla v měření sil s Hamburkem celá Slavia. | foto: ČTK

PRAHA Pokud by fotbalisté Slavie ve své pohárové derniéře v Amsterdamu prohráli, každý by jen mávl rukou. Prostě mizerný podzim v Poháru UEFA. Jenže Slavia remízou 2:2 s Ajaxem příjemně překvapila a do mysli všech slávistů se vkradla myšlenka: Proč nehráli stejně i v předchozích zápasech?

Zatímco proti Žilině, Hamburku a částečně i Aston Ville připomínali výběr vyjukaných zelenáčů, v Amsterdamu je nadnášelo sebevědomí. Slávisté se přes noc nedostali do zázračné formy – to jen hráčům nesvazovala nohy zodpovědnost. Už o nic nešlo, takže žádný stres. Klídek a fotbal pro radost.

Byl to důkaz, že to Slavia letos v pohárech vzala za špatný konec. Mohla sehrát důstojnější roli, jenže doplatila na zbytečnou opatrnost. Teď už je pozdě.
 

V létě by tak v Edenu měli najmout psychologa nebo namluvit hráčům, že pohárové zápasy jsou vlastně jen takové přáteláky. Kdyby to udělali už letos, mohli si teď vybírat soupeře pro další kolo.

Najdete na Lidovky.cz