5. listopadu 2015 8:59 Lidovky.cz > Sport > Názory

Doping a skandály. Mocné organizace si pod sebou podkopávají židli

ĎÁBELSKÁ KOMBINACE. Sportovní výkony až do sebezničení, zakázaný doping - jedno... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy ĎÁBELSKÁ KOMBINACE. Sportovní výkony až do sebezničení, zakázaný doping - jedno... | foto: archiv

PRAHA Doping, korupce, skandály. Tato slova v poslední době slýcháme a čteme stále častěji. Mnohé to už pomalu přestává bavit. Neustále je nám přitom předkládáno, jak by se měl sport podporovat, jak k němu malé děti vést, jak z nich vyrostou čestnější lidé.

Zároveň se ale dozvídáme, co který hráč zase ztropil, jak jsou sportovní svazy prolezlé uplácením, koho usvědčili z dopingu.

Jako další zřejmě na černou listinu míří Senegalec Lamine Diack, ještě letos v létě šéf světové atletiky, jenž se stal terčem vyšetřování, zda nepřijal úplatek nejméně 200 000 eur od ruských atletů za krytí jejich dopingu.

FIFA a IAAF, téměř nejmocnější organizace, rozhodně nepůsobí jako správné vzory. Za pár let na to může sportovní svět přes řadu ušlechtilých projektů v mnoha ohledech hodně doplatit.

Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH
Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH

r.v. 2017, naj. 55 247 km, diesel
650 000 Kč (s DPH)