Neděle 25. února 2024, svátek má Liliana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

POHLED: Opatrnost nikdy nic nevyhrává. Příště to chce víc odvahy, Markéto!

Sport

  17:40
Paříž (Od našeho zpravodaje) - Bojovnici pocházející z aboridžinského kmene Ngarigo zářily oči nadšením. Odrážel se v nich oslňující třpyt naleštěného poháru pro královnu Roland Garros. „Pořád jsem si opakovala, že se mi podobná příležitost už nemusí naskytnout, takže jsem ji chtěla čapnout oběma rukama,“ řekla na tiskovce Australanka Ashleigh Bartyová.

8. ČERVNA: NA STARTU KARIÉRY VE FINÁLE ROLAND GARROS. V pouhých 19 letech se Markéta Vondroušová probojovala do boje o titul na antukovém grandslamu v Paříži. Její senzační tažení zastavila až Australanka Ashleigh Bartyová, která zvítězila 6:1 a 6:3. foto: Reuters

Kvitovou naháněli po Wimbledonu všude možně. Snad to Maki ustojí líp, říká o Vondroušové její kouč

Poražená Markéta Vondroušová se zarudlou tváří přiznala, že na ni dolehla tíha okolnosti. „Ona mi nedala šanci,“ konstatovala devatenáctiletá slečna ze Sokolova. „Dostala jsem lekci.“

Ano. A teď je třeba se z ní náležitě poučit. Jestliže v budoucnosti nastoupí do další bitvy o grandslamový titul, musí do ní vyrazit s větší kuráží a dravostí.

Na Chatrierově stadionu v sobotu působila krotce jako laňka. Nechala se zahnat do role kořisti. 

Markéta Vondroušová představuje talíř pro finalistku French Open.

Nenalezla v sobě odvahu na skutečný odpor. Neopřela se do servisu. Zaváhala, když mohla dotáhnout skóre a aspoň trochu zviklat rozparáděnou sokyni.

Výsledek? 1:6, 3:6. Opatrností se trofeje nezískávají. Po šesti nádherných pařížských výhrách následoval výprask. 

„Každé finále je v porovnání s předchozími zápasy na turnaji jiné, což se dneska potvrdilo. Hra plyne jinak, klíčové míče Maky nevyšly,“ prohlásil její kouč Jan Hernych.

Velcí šampioni právě v závěrečné partii dokážou vytasit své nejúdernější zbraně. Naléhavost okamžiku je vybudí k nejvyššímu nasazení.

Petra Kvitová, která má ve finále na WTA Tour skvělou bilanci 27-9, tvrdí, že při pohledu na imaginární cílovou pásku ze sebe vymáčkne veškerou zbývající sílu - tělesnou i duševní. Jinak vcelku milé dámě pak málem létají z očí blesky.

Markéta Vondroušová po finálovém utkání
Gratulace Vondroušové po konci finále

Vondroušová letos podlehla ve všech třech svých utkáních o titul. V Paříži jí Bartyová názorně předvedla, jak se o něj má rvát.

Tak snad si na lekci ze Chatriera z června 2019 příště vzpomene.

Autor: