8. května 2008 20:13 Lidovky.cz > Sport > Názory

Sparta s Ostravou nemůže vyhrát

Ladislav Vízek s Antonínem Panenkou. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ladislav Vízek s Antonínem Panenkou. | foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

PRAHA Ladislav Vízek se ve dvou klíčových zápasech trefil do vítězství hostů a přesně jak tipoval se Slavia vrátila zpět na ligové výsluní.

Vízkův tip 29. kolo

Utkání  tip skutečnost   
Sparta - Ostrava     2       2 (1:2)
Ml. Boleslav - Slavia     2      2 (0:2)
Kladno - Olomouc     1      1 (1:0)
Brno - Liberec     1         1 (2:0) 
Most - Zlín     1      2 (0:1)
Č. Budějovice - Plzeň     1      0 (1:1)
Jablonec - Žižkov     1      1 (3:0)
Bohemians - Teplice     1      2 (0:2)


Sobota 10. května
15:00 AC Sparta Praha - Baník Ostrava, tip 2
Sparta nastoupí bez svého náčelníka a Baník má teď lepší formu. Brno na Letné teď vyhrálo a Ostrava má ještě silnější tým. Sparta nemůže dát žádnej bonus, protože by to bylo nemorální. Bude to hodně zajímavý zápas, ale pokud se do hry nevloží žádný jiný faktor, tak Sparta nemůže vyhrát. Oni jsou bez toho Řepky jako mateřská školka. Možná to bude kříž, nebo spíš dvojka.

FK Mladá Boleslav - SK Slavia Praha, tip 2
Tak v tomhle zápase půjde o to jak Sparta namotivuje Boleslav, a já myslím že dost. Slavia ví co jde, ale Sparta se do toho určitě naveze a nějaký bonus tam bude. Šetrle bude proti Slavii vyjančenej. Navíc mají formu a ta Slavia je občas taková... Šmíca by měl hrát, takže nemůžu jinak než dvojku. Sám jsem ale hodně zvědavý jak ta liga vlastně dopadne. Sparta totiž hraje pak v Liberci a Slavia doma s Jabloncem, takže ligu může vyhrát kdokoliv. Kdo by to před minulým kolem čekal! Tohle je úplně na román. Na druhou stranou to bude docela bžunda a mohl by vylézt nějaký skandál. Ale víte co? Já bych ten titul nedal nikomu. Oba dva by šli do Poháru UEFA, protože na Ligu mistrů to stejně není.

SK Kladno - SK Sigma Olomouc, tip 1
Tak Kladno ještě hraje o udržení. Olomouc sice hraje hrozně, ale to Kladno taky. Mohla by rozhodnout síla vůle. To půjde i na můj tiket.

1. FC Brno - SK Slovan Liberec, tip 1
Ty teď hrajou furt spolu. Už by se měli znát. No, Liberec se dostal do finále poháru, a tak jim to Brno bude chtít vrátit. Tým na to mají a Liberec se zase bude šetřit.

SIAD Most - FK Zlín, tip 1
Rozlučka Mostu s první ligou bude zajímavá. Zlín se jakoby lepší, ale pořád je to mizérie. Rozlučka by nakonec měla být vítězná.

Bohemians 1905 - FK Teplice, tip 1
Tohle je velmi zajímavé. Teplice nejsou nic moc tým a Bohemka bude potřebovat odrazit Kladno. Já jsem na tomhle utkání jednou byl jako delegát a Teplice hrály hodně dobře, ale to měly mnohem lepší tým. Věřím, že klokani to zvládnou.

SK Dynamo České Budějovice - FC Viktoria Plzeň, tip 1
No to je zápas jako Vejmělice versus Černošice. O nic tu nejde, nikoho to moc nebaví a nikdo neví co od toho čekat. Oba týmy jsou tragické. Tak asi vyhrajou domácí.

FK Jablonec - Viktoria Žižkov, tip 1
Taky hrozný. Žižkov mě překvapuje, vyhrát 3:0 na Slavii to klobouk dolů. Ale ani sám nevím proč, myslím že Jablonec vyhraje. On pak končí na Slavii, tak doma bude chtít tři body.

Lidovky.cz

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.