27. září 2012 10:32 Lidovky.cz > Sport > Názory

SPARŤAN: Nemusí se vyplatit ani posila z Realu Madrid

Sparta Praha - Sigma Olomouc. Zleva Václav Kadlec ze Sparty Tomáš Škerle z Olomouce | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sparta Praha - Sigma Olomouc. Zleva Václav Kadlec ze Sparty Tomáš Škerle z Olomouce | foto: ČTK

PRAHA Mohli jsme být tam, kde nám to nejvíce sluší a kam dějinně patříme, tedy na prvním místě. Ale my jsme řekli ne. A tak Olomouc přišla v pondělí k vítězství na letenském Olympu jako nevidomý k houslím.

Je mi však záhadou, proč bychom měli vůbec něco dávat nějakým méně obdařeným lidem. I filantropie, jíž jsme se tu a tam proslavili, by měla mít svoje meze, zejména jedná-li se o lidumilnost zcela nemístnou a falešnou jako sešívaná „sláva“.

Jak vidí ligu...

Je líbivé, že Leo ze soucitu nad smutným údělem chlapců z východu zahodil svoji šanci, ale možná by mu mohl někdo vysvětlit, že Olomouc není hlavním městem Bangladéše, byť to při její návštěvě nemusí být hned na první pohled patrné.

Měkkosrdcatost se ve fotbale nevyplácí, stejně jako pidlookost nebo platfusismus. Občas se také nemusí vyplatit posila z Realu Madrid apod. Snad to naše borce přejde a příští týden uvidíme starý dobrý anetický misoslavismus.

Autor (35) je sparťanem již od svého prenatálního věku. Proč? Protože Sparta!

Martin Čejka