Středa 30. listopadu 2022, svátek má Ondřej
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

TIME OUT LN: Hokejová bolest hlavy. Takové rány nikomu nesvědčí

Sport

  6:00
PRAHA - Hokej je krásná hra. Ale taky nebezpečná. A možná mnohem víc, než jsme dosud věděli. O traumatech mozku po úderech do hlavy ve sportu se pořád ví málo, přesto si všichni dokáží spočítat, že zdraví zrovna nesvědčí.

Gary Bettman foto: Reuters

V minulosti byl ale tenhle fakt často ignorován a trenéři či funkcionáři nutili své hráče k brzkému návratu na led. Své o tom ví třeba Čech Martin Podlešák, kterého v Americe v juniorské lize přinutili nastoupit den po otřesu mozku – v zápase pak utrpěl další a musel hokeje na dlouho nechat. Celkově v zámoří utrpěl pět otřesů a vynechal kvůli nim dvě a půl sezony.

Je tedy špatné, že se skupina bývalých hokejistů rozhodla žalovat NHL kvůli dlouhodobým zdravotním následkům? Liga amerického fotbalu NFL na stejné obvinění reagovala letos štědrým mimosoudním vyrovnáním v hodnotě 765 milionů dolarů. Pokud má NHL rozum, bude postupovat podobně.

Jako z pohádky Hrnečku, vař! Uvaří multifunkční hrnec Concept skutečně za vás?
Jako z pohádky Hrnečku, vař! Uvaří multifunkční hrnec Concept skutečně za vás?

Chodit s celou rodinou do restaurace je drahý špás. A tak se vaření stává nepostradatelnou součástí našeho života a taky předmětem partnerských...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat