Středa 6. prosince 2023, svátek má Mikuláš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

TIME OUT LN: Šampionát bez českých hvězd a o cyklistické (ne)pohodě

Sport

  8:00
PRAHA - Poté co se startu v nedělním silničním závodě v rámci cyklistického mistrovství světa ve Florencii zřekli Roman Kreuziger a Leopold König, by se mohlo zdát, že se plány reprezentačního kouče Reného Andrleho sesypaly.

Roman Kreuziger foto: Reuters

Neúčast špiček, které letos pátým místem v Tour de France, resp. devátou příčkou na Vueltě dosáhly životních výsledků, někdo považuje za stěžejní. Jenže i Andrle jako bývalý závodník ví, že přítomnost jezdců, kteří nejsou v pohodě, by plody přinesla jen těžko. Pakliže se jeden po protrápené Vueltě do formy již nedostal a druhý v posledních dnech bral antibiotika a stihl jen dva tréninky, nebylo co řešit.

A zdání, že mistrovství světa nemá pro cyklisty takovou váhu jako třeba ve fotbale, není od věci. Ani v tenise není olympiáda víc než třeba Wimbledon. Umístěním v první desítce v těžkém etapovém závodě Grand Tour zmínění jezdci udělali i pro českou cyklistiku víc než případným podobným výsledkem na nynějším šampionátu. Ten se ovšem za současného stavu dal od dvojice Kreuziger-König čekat jen těžko.

Aby byly potraviny čerstvé: Soutěžíme o chladící kapsy od Nowaca
Aby byly potraviny čerstvé: Soutěžíme o chladící kapsy od Nowaca

Chladící tašky jsou užitečné pro udržení potravin a nápojů chladných, když jste mimo domov. Jsou skvělé i pro každodenní použití, například při...