Čtvrtek 13. června 2024, svátek má Antonín
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Sáblíková upřednostnila bruslařskou přípravu. Cyklistické MS nepojede

Sport

  16:38
PRAHA - Rychlobruslařská hvězda Martina Sáblíková se nepředstaví na blížícím se cyklistickém mistrovství světa ve Florencii. Dvojnásobná olympijská šampionka z Vancouveru měla obhajovat deváté místo z loňského mistrovství, nakonec se ale rozhodla plně se věnovat přípravě na nadcházející olympijskou sezonu.

Cyklistka Martina Sáblíková. foto: Reuters

"Rozhodli jsme se, že nepojedeme. Časovka je na rovinaté trati ve městě, kde je převýšení jen osm metrů. Martina by stejně neměla šanci na úspěch," řekl trenér Petr Novák. Na podobné trati startovala Sáblíková před dvěma lety v Dánsku a skončila osmadvacátá. "Něco podobného nechceme opakovat," uvedl kouč. Šestadvacetiletá rychlobruslařka se cyklistice věnuje jako doplňkovému sportu, v současnosti ale již trénuje naplno na Soči.

"Před republikou vždy jezdíme na silničním kole, teď ale trénujeme jen na horském. To taky hrálo roli v rozhodování," vysvětlil Novák. Sáblíková s dalšími členy Novis týmu se na ledě začne připravovat na začátku října a hned ji čekají i závody. Světový šampionát v silniční cyklistice se v Itálii uskuteční od 22. do 29. září, Sáblíková měla podle předběžných plánů startovat vedle časovky i v závodě s hromadným startem.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!