Středa 21. února 2024, svátek má Lenka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

TIME OUT LN: O almužně 417 tisíc korun

Sport

  22:00
PRAHA - Místo záplavy výsledků z prvního dne Australian Open se mohlo ve zprávách objevit jediné slovo: stávka! Tenisté prý hrozili bojkotem prvního grandslamového turnaje roku kvůli podle nich nespravedlivé výši prémií.

Rafael Nadal se svých méně známých tenisových kolegů zastává. Také chce větší prémie foto: Reuters

Ohrožený se cítí třeba i Ukrajinec Sergej Stachovskij. Z 65. nejlepšího hráče světa se stal v médiích mluvčí rebelie. Nelíbí se mu, že v případě vyřazení v prvním kole dostane jen 20 tisíc australských dolarů (417 tisíc korun).

Pro běžného Čecha závratná suma přesahující jeho roční příjem. Běžný Čech ale také běžně nedojíždí za prací letadlem na druhý konec světa a neplatí si trenéra. Nepůsobí i tak protest dost přehnaně?

Za dobrý barometr můžeme brát postoj hvězd, které jsou "za vodou". Djokovič či Nadal se zatím tváří na požadavky kolegů vstřícně. Ještě si ale počkejme, jestli nezačnou stávkovat ve chvíli, až se prémie skutečně přerozdělí ve prospěch méně úspěšných.

Autor:

Rozdáváme batolecí mléko Nutrilon 3 Advanced ZDARMA!
Rozdáváme batolecí mléko Nutrilon 3 Advanced ZDARMA!

Hledáme maminky, které s námi otestují oblíbené batolecí mléko Nutrilon 3 Advanced. Obsahuje důležité vitamíny a minerály, včetně vitamínů A, C a...