24. srpna 2011 18:08 Lidovky.cz > Sport > Názory

TIME OUT LN: Plzeňská štika pořádně vyrostla

Horváth slaví titul z fotbalové ligy. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Horváth slaví titul z fotbalové ligy. | foto: Ondřej Němec, Lidové noviny

PRAHA Před rokem šokovali celý tuzemský fotbal. Do poklidného zabahněného prvoligového rybníku vlétla mladá štika, která chtěla vyhrávat a zároveň bavit útočnou hrou. A šlo to výborně. Už během podzimních kol uchvátila sérií vítězství a i sparťanský boss Daniel Křetínský se musel divit, jak ta parta z periferie, kterou vede "nechtěný" Pavel Horváth, válí.

Ta štika již vyrostla. Už nekupuje jen odpadlíky, ale mohla si dovolit "vyfouknout" soupeřům třeba Václava Pilaře, jednoho z největších klenotů ligy.

DÁLE K PLZEŇSKÉMU BOJI O MILIONY

To, co před rokem budilo obdiv, je dnes bráno jako samozřejmost. Po Spartě či Liberci se zakousla i do soupeřů v kvalifikaci Ligy mistrů a dnes ji o postup do hlavní fáze může připravit jen kolaps. Pokud budou hrát svoji hru, miliony je neminou.

Česká nátura velí náskok alibisticky bránit a hlídat postup. I proto tak dlouho čekáme na Ligy mistrů. Snad si ale Plzeňané opět vzpomenou, že na začátku byla snaha z tuzemské kopané vybočit...

KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo
KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo

Měli jste možnost si přečíst o mém porodu a o pobytu v porodnici na šestinedělí. Nyní bych chtěla rozvést poslední a nejtěžší část mého příběhu. První půlrok mého mateřství.