Pátek 19. dubna 2024, svátek má Rostislav
130 let

Lidovky.cz

TIME OUT LN: Komise budí pochybnosti, Kreuziger vyhráno nemá

Sport

  9:30
Tak se tedy dopingového prohřešku nedopustil. Výrok Rozhodčí komise Českého olympijského výboru ve věci biologického pasu cyklisty Romana Kreuzigera zní vcelku jasně a logicky.

Český cyklista Roman Kreuziger foto: archiv MAFRA

Jenže je tu několik věcí, které pondělní verdikt zpochybňují. Bývalý dlouholetý předseda Rozhodčí komise Gerhardt Bubník už od začátku upozorňuje na to, že případ měla řešit disciplinární komise Českého cyklistického svazu a ne ČOV. Přesunutí zodpovědnosti, vysvětlené nedostatkem odborníků, však podle Bubníka porušuje platné předpisy.

ČTĚTE K TÉMATU

Otázky vyvolává i propojení Kreuzigerova právního zástupce Jana Šťovíčka s členy komise. Šťovíček je totiž také právní zástupce ČOV, členem výkonného výboru a předsedou legislativní rady.

Příznivci českého závodníka by mohli po pondělku jásat. Jenže Mezinárodní cyklistická unie UCI se jen tak lehko nevzdá a při zpochybnění Kreuzigerovy neviny může použít i výše uvedené skutečnosti. Kreuziger tak zatím vyhrál jen jednu malou bitvu. Válka ho teprve čeká.

Pylová sezóna: Jak poznat alergii u svých dětí?
Pylová sezóna: Jak poznat alergii u svých dětí?

Alergie je nepřiměřená reakce imunitního systému na běžné, obecně neškodné látky v okolním prostředí. Taková látka, která vyvolává alergickou...