23. září 2014 9:30 Lidovky.cz > Sport > Názory

TIME OUT LN: Komise budí pochybnosti, Kreuziger vyhráno nemá

Český cyklista Roman Kreuziger | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Český cyklista Roman Kreuziger | foto: archiv MAFRA

Tak se tedy dopingového prohřešku nedopustil. Výrok Rozhodčí komise Českého olympijského výboru ve věci biologického pasu cyklisty Romana Kreuzigera zní vcelku jasně a logicky.

Jenže je tu několik věcí, které pondělní verdikt zpochybňují. Bývalý dlouholetý předseda Rozhodčí komise Gerhardt Bubník už od začátku upozorňuje na to, že případ měla řešit disciplinární komise Českého cyklistického svazu a ne ČOV. Přesunutí zodpovědnosti, vysvětlené nedostatkem odborníků, však podle Bubníka porušuje platné předpisy.

ČTĚTE K TÉMATU

Otázky vyvolává i propojení Kreuzigerova právního zástupce Jana Šťovíčka s členy komise. Šťovíček je totiž také právní zástupce ČOV, členem výkonného výboru a předsedou legislativní rady.

Příznivci českého závodníka by mohli po pondělku jásat. Jenže Mezinárodní cyklistická unie UCI se jen tak lehko nevzdá a při zpochybnění Kreuzigerovy neviny může použít i výše uvedené skutečnosti. Kreuziger tak zatím vyhrál jen jednu malou bitvu. Válka ho teprve čeká.

Vojtěch Gibiš

Autor

Vojtěch Gibišvojtech.gibis@lidovky.czČlánky

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz