Pondělí 20. května 2024, svátek má Zbyšek
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

TIME OUT LN: Pro rozhodčí není lehké si písknout

Sport

  17:14
PRAHA - Iv kabině posledních Českých Budějovic byla o víkendu určitě větší legrace než v šatnách všech ligových rozhodčích. Po masáži z posledních dnů museli o víkendu zase vyrazit do práce. Při dosud nevyjasněné aféře spuštěné šéfem Sparty Danielem Křetínským se jim určitě moc nechtělo. Vždyť podezřelý může být dnes úplně každý arbitr.

Rozhodčí Jiří Adam volá lékaře po srážce ostravského brankáře Antonína Bučka a Miroslava Markoviče z Českých Budějovic foto: ČTK

Jak si v sedmi zápasech první ligy vedli? Neodpískali ani jednu penaltu. Možná i proto, aby se vyhnuli spekulacím. A došlo jen na jedno vyloučení – v neprospěch Plzně. Viktoria dostala před týdnem pokutový kop po nafilmovaném pádu k dobru, a tak někteří fanoušci mohou podobný verdikt brát bez ohledu na jeho oprávněnost jako zásah vyšší moci.

Pořádně potit se bude ale až dnes sudí Tomáš Adámek při řízení dohrávky, v níž Sparta hostí Olomouc. Sporná penaltová situace ve prospěch domácích by byla pravou prověrkou jeho schopností. Má zapískat, nebo upozornit na simulování? V napjaté náladě, která pohltila český fotbal, se jen těžko hledá správná odpověď.

Autor:

Rozdáváme samoopalovací fluid ZDARMA
Rozdáváme samoopalovací fluid ZDARMA

Toužíte po dokonalé letní barvičce bez rizika spálení? Vyzkoušejte lehký přírodní samoopalovací krém na obličej i tělo od Manufaktury. Zapojte se...