7. prosince 2011 18:54 Lidovky.cz > Sport > Názory

TIME OUT LN: Slávistické memento

Slavia porazila Ajax 2:1. Oba góly dal Stanislav Vlček. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Slavia porazila Ajax 2:1. Oba góly dal Stanislav Vlček. | foto: Lidové noviny

PRAHA Plzeňský pokladník prožívá velký sen. Viktoria se stala prvním českým klubem v historii, který si v jednom ročníku evropských pohárů vykopal přes čtvrt miliardy korun. Dost na to, aby Západočeši mohli být několik let na svém.

Zdání ale může klamat. Jen o málo míň veselou písničku slyšeli před čtyřmi lety v Edenu. I tehdy Slavia potřebovala k počítání desítek milionů prsty na více než jedněch rukou.

ČTĚTE TAKÉ

A jaký byl výsledek? Média se předháněla v sáhodlouhých referátech o počínání správců, jejichž pýcha málem předznamenala pád nejstaršího klubu v zemi. Plzeň teď má jedinečnou šanci ukázat, že umí hospodařit i s částkami, na které dosud nebyla zvyklá, a přitom nerozhazovat.

Jeden luxus by si ale pro příště dovolit mohla. Až jednou opět potká talent podobný Václavu Pilařovi, neměla by váhat ani vteřinu. Takoví hráči se nepůjčují, ale rovnou kupují. Zvlášť když už teď na to člověk má.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!