Sobota 24. února 2024, svátek má Matěj
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

TIME OUT LN: Chudák Pinocchio. Spojují ho s cyklistikou

Sport

  8:00
PRAHA - Jako trefa do černého vypadá počin Mezinárodní cyklistické federace UCI, která při výběru maskota silničního mistrovství světa pro rok 2013 v Toskánsku schválila postavičku Pinocchia. Tedy pohádkové dřevěné loutky, která si ze všeho nejvíc přeje stát se opravdovým chlapcem. Ale co především – jejíž už tak dlouhý nosík se každou lží prodlouží.

Mezinárodní cyklistické federace UCI při výběru maskota silničního mistrovství světa pro rok 2013 v Toskánsku schválila postavičku Pinocchia foto: Reprofoto

Lži a cyklistika, to v době aféry kolem Lance Armstronga a dalších včetně bývalého vedení UCI, jež prý nejméně jeden Armstrongův prohřešek tolerovalo, není až tak daleko od sebe. Organizátoři šampionátu Pinocchia v roli maskota obhajují, neboť prý je hrdý na své Toskánsko.

Skeptici zase navrhují, aby jej nahradila figurka Armstronga, neboť on nebo hrozící prodlužování nosu, to možná vyjde nastejno. Ve švýcarském sídle UCI ale nejspíš zvítězil názor, že předtím, než se Pinocchiův nos prodlouží nad únosnou mez, ještě nějakou tu lež snese.