7. listopadu 2012 15:13 Lidovky.cz > Sport > Názory

TIME OUT LN: Trenérská rošáda mezi Lvem a Spartou je logická

Václav Sýkora na tréninku Lva | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Václav Sýkora na tréninku Lva | foto: www.levpraha.cz

Ostatní majitelé hokejových klubů mohou Sportovnímu holdingu Praha jen závidět. Proč? Jen si představte teoretickou situaci, kdy vyhodíte po dvou měsících trenéra, který má smlouvu na dva roky.

Více zde

Mužstvo sice může s novým koučem dostat impulz, ale nemilé je, že odvolaný trenér se musí ještě dlouho platit. Své o tom vědí ve fotbalové Spartě, v minulosti už několikrát financovali hned několik hlavních koučů naráz.

Holding, který čerpá peníze z Ruska, na to však vyzrál. Kouč Sparty Václav Sýkora jde do Lva a opačným směrem putuje odtamtud nedávno odvolaný Josef Jandač. Ale aby nedošlo k mýlce. Tohle není jen změna pro změnu a ušetření nákladů. Sparta pod Jandačem v minulé sezoně prohrála v základní části jen sedm zápasů. A Sýkora se zase v KHL otrkal už v Petrohradu.

Těžko říct, jak oba týmy na konci sezony dopadnou. Ale minimálně teď to vypadá, že není od věci vlastnit hned dva kluby...

Vojtěch Gibiš

Autor

Vojtěch Gibišvojtech.gibis@lidovky.czČlánky

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!