Sobota 18. září 2021, svátek má Kryštof
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Trapný apríl od Rady i Novy

Sport

  12:37
PRAHA - Tak jsme se zase nasmáli, pane Rado! Předesílám, že rozhodně nejsem odpůrcem aprílových žertíků (ostatně i my jsme si zde na Lidovky.cz jeden takový dubnový text dovolili), ale co je moc, to je moc. Navíc se k tomuto potměšilému vtipu přidala i televize Nova svým pojetím přímého přenosu. Tohle už není vtipné!

Bez komentáře. foto: ČTK

Příprava na tento megalomanský apríl započala již při nominaci české fotbalové reprezentace. Jak jinak si vysvětlit přítomnost Davida Rozehnala, když se k české národnosti hlásí minimálně pětice dalších stoperů stejných kvalit, z dobrých týmů a zejména pravidelně nastupujících. Taktická příprava posléze zřejmě proběhla ve stylu: hlavně se nenechte vyprovokovat k fotbalu. A pak: bum, bum. Míč létal přes zálohu jako cihla, hra vše na Kollera vyšperkovaná o to, že Dino už v reprezentaci nefiguruje. Zmatení Slováci si raději branku vstřelí sami. Za břicho se popadám.


I televize Nova se nenechala zahanbit a odhodlala se k drsnému představení. Takže jsme museli poslouchat jak „útočíme po kraji“, přestože v té době se hnali do útoku hosté. Když komentátor řval po vítězné brance Slováků hurónské: „góóól“, ztratil režisér přenosu nervy a raději vypnul na několik vteřin zvuk. Bohužel odvahu nesebral ve chvíli, kdy pozápasovou porci plácání trenéra Rady nechal netknutou. Perly typu: „Kluci bojovali“, „To je otázka pro někoho jiného“ (na dotaz kdy už konečně vypadne z lavičky), skutečně mohly zůstat nevystřeleny do éteru. K všeobecnému šílenství se připojili i televizní diváci, kteří jako hráče utkání zvolili matného Milana Baroše.


Takže dost! Navrhuji se postavit před národ, činit pokání za trapný žert a utkání sehrát ve vší důstojnosti znovu.

Nesmysly o inflaci v Česku. Znovu bude nízká, uvidíte, tvrdí ekonom Michl

Premium ČSÚ zveřejnil, že inflace je nejvyšší od roku 2008, 4,1 %. Hned v pátek jsem k tomu vydal v MF DNES článek „Nebojte se...

Chci přidat 20 tisíc. Generaci Z kuráž nechybí, s trpělivostí už je to horší

Premium Sedmatřicetiletý Libor vede pobočku banky v krajském městě. Za poslední měsíce přijal několik mladých lidí, dvacátníků...

Hladovění je to nejlepší, co pro sebe lidé mohou udělat, říká neurolog

Jde o největší problém současné medicíny, a to bez ohledu na covid-19 - Alzheimerova nemoc, nejčastější typ demence....

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat