24. srpna 2016 12:00 Lidovky.cz > Sport > Olympiáda v Riu 2016

Čtenáři Lidovky.cz mají jasno: na olympiádě nechtějí golf a synchronizované plavání

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 1Diskuse
Britský golfista Justin Rose slaví zlato. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Britský golfista Justin Rose slaví zlato. | foto: ČTK/AP

PRAHA Minulý týden jsme pro vás spustili anketu, ve které jste si mohli zahlasovat na téma: „Který sport byste vyřadili z programu olympijských her?“ Nyní tu pro vás máme výsledky, které jsou hodně zajímavé.

Celkem v naší anketě hlasovalo téměř 1900 čtenářů a téměř polovina z nich - 926 - by z programu her vyřadilo „ztraceného syna“, tedy golf. Tento sport se přitom právě v Riu vrátil na olympijské hry po 112 let.

Golfistka Klára Spilková je po třetím dnu v Riu na 47. místě.
Klára Spilková během druhé dne golfových soutěží.

Důvod? Za všechny přidáváme jeden z komentářů z hlasujících: „Jednoznačně golf. Na olympiádě snad mají být jen sporty, ne? A golfista se ani nezadýchá, natož aby se zpotil. To by se mu mohly zmuchlat puky na kalhotách,“ napsal čtenář El-lobo. A nebyl jediný, kdo nepovažuje golf za plnohodnotný sport.

Druhý nejvyšší skóre poté získalo ze 337 hlasy synchronizované plavání, pomyslnou třetí příčku pak vybojovalo jezdectví. Program pro hry v Tokiu už je daný, ale kdo ví, třeba dojde k vyřazování už pro další olympiádu v roce 2024...

KONEČNÉ VÝSLEDKY ANKETY:

Anketa

Který sport byste vyřadili z programu olympijských her?

Synchronizované plavání 337
Jezdectví 211
BMX 82
Golf 926
Jachting 32
Lukostřelba 14
Moderní pětiboj 18
Chůze 59
Skoky do vody 19
Šerm 21
Trampolína 101
Jiný sport 66
Lidovky.cz
  • 1Diskuse
Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce
Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní rozpočet financoval dětské skupiny a nově také mikrojesle. Do nich chodí hlavně děti, které nezískaly místo ve státní školce, ale jejich rodiče nastupují do práce dřív než po třech letech mateřské dovolené.