Středa 19. června 2024, svátek má Leoš
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Co v Riu zaujalo: žádosti o ruku, brčál místo bazénu, kondomy i česká ‚Pobřežní hlídka‘

Sport

  7:00
PRAHA - Olympijské hry jsou často nejen o bojích závodníků na sportovištích, ale i o menších, či větších příbězích, které se během konání píší. Jaké byly ty nejzajímavější na letošních hrách v brazilském Riu?

Čeští plavci se představili v propagačním videu. foto: iDNES.tv

Ta zpráva pobavila ještě před startem letošních her. Dle brazilského zákona musí být u každého bazenů - ať už krytého, či venkovního - plavčík. V Riu se ale celkem nudili, žádní plavci, pólisté, či akvabely neměli s plaváním problémy - VÍCE ČTĚTE ZDE!

Jedna velká párty. Tak se často mluví o olympijské vesnici plné urostlých sportovců a ztepilých sportovkyň. Také proto se každou letní olympiádu zvyšuje počet kondomů doručených do tohoto „místa neřesti“. Jenže světe div se, jejich nedostatek údajně není jen důsledkem dvoutýdenních vášní sportovců - VÍCE ČTĚTĚ ZDE!

A když už jsme zmínili ztepilé sportovkyně. Tato Mexičanka mezi ně dle svých krajanů nepatří - VÍCE ČTĚTE ZDE!

Nejmenuje se Michael Phelps, není ze žádné vyspělé plavecké země, přesto se dostal Kazach Dmitrij Balandin na přední stránky novin i zpravodajských webů. Svým soupeřům totiž doslova vypálil rybník - VÍCE ČTĚTE ZDE!

Přátelství a úcta více než státní příslušnost? V podání Korejek ano... (CELÝ ČLÁNEK ZDE!)

...v případě egyptského judisty už ale nikoliv! VÍCE ČTĚTE ZDE!

Se zajímavou historkou přišli američtí plavci, kteří se jedné chladné noci vraceli z návštěvy Francouzského domu. Stačilo pár dní a z přepadených je banda srabů a lhářů - VÍCE ČTĚTE ZDE!

Téma první dní dění v plaveckém areálu? Zelená voda, za kterou by se nemusel stydět ani pohádkový Rákosníček a jeho rybníček Brčálník - VÍCE ČTĚTE ZDE!

Minimálně dvoje zásnuby v přímém přenosu zažilo olympijské Rio. Nejprve tak učinila Marjorie Enyaová, která požáda o ruku svoji partnerku, brazilskou ragbistku Isadoru Cerullovou. O druhou se postaral čínský skokan do vody Čchin Kchaj, který poklekl před svoji milou Chen C’ jen pár vteřin poté, co si převzala stříbrnou medaili za skoky ze třímetrového prkna.

Čínskou skokanku do vody Chen C' žádá Čchin Kchaj o ruku.

Nejen velké tělo, ale i velké srdce ukázal polský diskař Piotr Malachowski, který nechal vydražit svoji stříbrnou medaili z Ria. Proč? O tom si můžete přečíst ZDE!

V Rusku je i v současnosti prostě a jednoduše možné všechno - třeba i pár facek „jen“ bronzové sportovkyni - VÍCE ČTĚTE ZDE!

V boxerském olympijském ringu se událo na 270 parádních soubojů, bohužel všechny přebil jeden „divadelní“ výstup irského boxera Michaela Conlana - VÍCE ČTĚTE ZDE!

Jak nejlépe oslavit zlato? Svérázný návod na to má japonská zápasnice Risako Kawaiová. Jednadvacetiletá vicemistryně světa oslavila svůj olympijský triumf ve váze do 63 kg tak, že po finálovém vítězství dvakrát praštila s reprezentačním koučem o žíněnku a pak si ho ještě posadila na ramena - VÍCE ČTĚTE ZDE!

Britští sourozenci Bronwleeové si stejně jako před čtyřmi lety podmanili olympijský závod v triatlonu. Zlato v Riu obhájil starší Alistair, mladší Jonathan tentokrát o jednu příčku vylepšil umístění z Londýna a získal stříbro. Do cíle ale proběhli téměř spolu - VÍCE ZDE!

Který sportovec o sobě může říct, že třináct let neprohrál? Japonská zápasnice Kaori Ičová ano, co ji ale staví po bok největších legend světového sportu Carla Lewise, Ala Oertera či Michaela Phelpse je zisk čtyř zlatých medailí v individuálním závodě na čtyřech olympiádách po sobě. Po středečním triumfu v Riu se Ičová stala vůbec první ženou v historii pyšnící se touto unikátní sbírkou. Seznámit blíže se s Ičovou můžete ZDE!

Na olympiádě něco fungovalo, něco ne, čeští sportovci odlétali zpět ale spokojeni. Ne tak ale například výškařský fenomén Renaud Lavillenie - VÍCE ČTĚTE ZDE!

A když už jsme v tyčkařském sektoru, tak jedna uvolněnější zpráva o tom, že na velikosti opradu záleží - VÍCE ČTĚTE ZDE!

Kouč Mandakhnarana Ganzoriga protestuje proti výroku sudích.
Neymar jako první brazilský kapitán v historii dovedl Brazilce k zisku zlata.

O parádní klip se postarali čeští plavci. Slavná Pamela Anderson může závidět. A nejen ona, co říkáte? - VÍCE ČTĚTE ZDE!

O divoký závěr se postarali dva mongolští striptéři na zápasnickém tatami. Pardon, trenéři - VÍCE ČTĚTE ZDE!

Na závěr něco smutnějšího. I když... Smrt německého trenéra nakonec nebyla zbytečná a zachránila čtyři lidské životy - VÍCE ČTĚTE ZDE!

A pokud ještě nemáte kuriozit a zajímavostí dost, už po polovině her jsme vám nabízeli podobný článek, přečíst si jej můžete ZDE!

Autor: