30. května 2013 13:30 Lidovky.cz > Sport > Olympiáda v Riu 2016

Pořadatelé OH v Soči představili medaile. Vyrobí jich třináct set

Medaile pro olympijské hry v Soči | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Medaile pro olympijské hry v Soči | foto: Reuters

PETROHRAD Sportovci budou na únorových zimních olympijských hrách v Soči bojovat o zhruba půlkilogramové medaile vytvořené z cenného kovu a polykarbonátu. Pořadatelé ve čtvrtek představili trofeje v Petrohradu u příležitosti zasedání exekutivy Mezinárodního olympijského výboru.

Rytiny na medailích znázorňují mozaiku s ornamenty a ozdobami typickými pro tradiční ruská řemesla. V závislosti na typu drahého kovu váží olympijské medaile od 460 do 531 gramů, všechny mají průměr deset centimetrů a tloušťku deset milimetrů. Na přední straně jsou vyobrazené olympijské kruhy, na rubu je název disciplíny a logo her.

Na hraně je název her v ruštině, angličtině a francouzštině. Paralympijské medaile jsou o něco těžší a jsou doplněné nápisy v Braillově písmu. Pořadatelé pro potřeby olympijských a paralympijských her vyrobí 1300 kusů. Při ZOH bude rozdáno rekordních 98 sad medailí v patnácti sportovních odvětvích.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!