Sobota 22. června 2024, svátek má Pavla
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

'Asi neexistuje šance, že bych jel místo Kubici,' uznává Charouz

Sport

  20:30
PRAHA - Patří mezi piloty stáje formule 1 Lotus Renault. Přesto je takřka vyloučené, že by mohl český závodník Jan Charouz (23) v kokpitu prestižního seriálu nahradit zraněného Roberta Kubicu, který měl v neděli ráno těžkou nehodu se škodou fabia S2000 na regionální italské rallye.

Jan Charouz. foto: ČTK

LN Takže neexistuje ani malá šance, že tým sáhne právě po vás?
Asi nejspíš ne. V tomto roce jsem totiž na pozici testovacího a demo jezdce Renaultu. Třetí, tedy rezervní piloti jsou Bruno Senna a Romain Grosjean. Můj start je tak téměř vyloučený.

LN Ozval se vám někdo z Renaultu po Kubicově nehodě?
Hned v neděli jsem psal já šéfovi týmu Erikovi Boullierovi. Přál jsem přes něj Robertovi hodně zdraví. Hned mi odpovídal, že na tom není Robert moc dobře... Ale podle mě se z toho rychle dostane, je hodně silný.

LN Znáte se vůbec nějak blíže?
Vídali jsme se už v podstatě odmalička. Jezdili jsme spolu totiž závody motokár. Teď jsme se ale delší dobu neviděli.

DÁLE ČTĚTE

LN Kdo tedy myslíte, že Kubicu nahradí?
Kdyby k podobné události došlo v půlce sezony, tak by to dojezdil asi Senna. Má více zkušeností z F1 než Grosjean a nemá na rozdíl od něj žádné jiné závazky. Tím, že se Robert zranil ještě před sezonou, tak bude Renault hledat možná ještě někoho jiného. Robert byl na pozici zkušenějšího jezdce, Vitalij Petrov je pořád ještě jakoby nováček. Tipuji tedy, že stáj se pokusí sehnat nějakého zkušeného jezdce.

LN Co vůbec říkáte na to, že se Kubica pět týdnů před startem šampionátu odvážil jet rallye?
Byl to risk. Rallye je ale Robertovým hobby a vášní. Robert závodění miluje, a dokonce si dal do podmínek smlouvy ve formuli 1, že mu musí tým rallye dovolit. Je smutné, co se stalo, ale stejně tak se mohl zranit při přecházení silnice. Auta v rallye jsou bezpečná, tady bylo blbé, že Robert trefil nešťastně svodidlo.

LN Vy už jste si rallye vyzkoušel?
Ne. Já ji mám zakázanou.

LN Od koho?
Od agentury, co mě zastupuje. A taky od táty.

LN A láká vás aspoň?
To ano, ale spíše jen nějaký sprint než celá rallye.