Úterý 18. června 2024, svátek má Milan
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Atletická federace myslí i na trenéry. Na MS budou dostávat medaile také oni

Sport

  11:47
LONDÝN - Na atletickém mistrovství světa budou poprvé dostávat medaile také trenéři. Sto dní před začátkem srpnového šampionátu v Londýně to oznámili pořadatelé. Medaile budou inspirovány stejnou tematikou jako ty pro sportovce, ale vzhledově se budou lišit. Obě sady budou představeny v květnu.

Jamajčan Usain Bolt v Melbourne. foto: ČTK/AP

Svému kouči nebo jinému člověku, který sehrál klíčovou roli při zisku cenného kovu, budou medaile předávat sami sportovci. Dostanou je bezprostředně po svém medailovém ceremoniálu.

S tímto nápadem přišla britská atletická federace, která pro něj získala podporu mezinárodní federace IAAF. „Vztah mezi trenérem a sportovcem je natolik výjimečný a důležitý, že je fantastické, že na mistrovství světa v Londýně budou koučové oceněni za úsilí, které věnovali tomu, aby dostali sportovce na pódium,“ uvedla na webu IAAF vicemistryně Evropy v dálce Jazmin Sawyersová, která se jako členka kreativního týmu podílela na designu medailí.

Ředitel šampionátu Niels de Vos ocenil, že vedení světové atletiky tuto myšlenku podpořilo. „Je správné, že ty okamžiky na pódiu by měly patřit atletům, ale trenéři hrají tak klíčovou roli v jejich úspěchu, že je nám potěšením podpořit atlety, aby svůj úspěch mohli sdílet,“ doplnil.

Mistrovství světa v Londýně se uskuteční od 4. do 13. srpna.

Autor:

Opalovací krém pro miminka: Jaký vybrat?
Opalovací krém pro miminka: Jaký vybrat?

Pokožka novorozenců a kojenců je tenká, zranitelná a má méně melaninu, což je pigment, který chrání pokožku před slunečním zářením. Kůže miminka je...