Čtvrtek 28. října 2021, Den vzniku samostatného československého státu
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Baseballista Rodriguez se nevzdává. Proti trestu za doping se odvolal

Sport

  11:10
CHICAGO - Baseballista Alex Rodriguez se podle očekávání odvolal proti trestu na 211 zápasů. Ten dostal od MLB za spojení s floridskou laboratoří Biogenesis of America, která údajně dodávala sportovcům zakázané látky. Osmatřicetiletý Rodriguez by v případě potvrzení trestu nesměl hrát až do konce příští sezony a mohl by na platu přijít o 36 milionů dolarů.

Alex Rodriguez foto: Reuters

"Nemám, co bych řekl," komentoval své odvolání Rodriguez. Hráč New Yorku Yankees se na hřiště vrátil po operaci kyčle v pondělí a nyní může hrát až do vyřešení odvolání. Podle amerických médií arbitráž rozhodne o jeho případu nejdřív v listopadu nebo v prosinci, tedy po skončení letošního ročníku soutěže.

Před čtyřmi lety Rodriguez přiznal, že v letech 2001 až 2003 v barvách Texasu užíval zakázané látky, ale od té doby prý už nedopoval. V Yankees podepsal v roce 2007 desetiletý kontrakt na 275 milionů dolarů.

ČTĚTE TAKÉ

Vedle něj bylo v této kauze potrestáno dalších dvanáct baseballistů. Všichni ještě před oznámením verdiktu akceptovali distanc na 50 zápasů, což v MLB znamená zhruba osm týdnů, a budou moci případně zasáhnout do play off.

Vedení soutěže odůvodnilo nejpřísnější trest pro Rodrigueze tím, že užíval a vlastnil zakázané podpůrné látky včetně testosteronu a lidského hormonu mnoho let, snažil se své prohřešky zakrývat a mařil vyšetřování.

Autor:

Otužování podle Wima Hofa je nebezpečné. Hrozí zástava, říká kardiolog Táborský

Premium Otužování je nejlepší prevence proti těžkému průběhu nemoci covid-19. Lidé mají větší šanci, že neskončí v nemocnici,...

Dětem, kterým pomáháte moc, mozek nepracuje správně, říká speciální pedagožka

Premium „Kdybychom k dětem v batolecím a předškolním věku přistupovali v některých oblastech víc ,postaru‘, měli bychom méně...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Advantage Consulting, s.r.o.
MONTÉR 2 nebo 3 SMĚNY (23.-27.000 Kč)

Advantage Consulting, s.r.o.
Olomoucký kraj
nabízený plat: 23 000 - 27 000 Kč

Mohlo by vás zajímat