Neděle 29. ledna 2023, svátek má Zdislava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Bauer obhajobu vzdal. 'Chci být na bedně, vyhraje Cologna,' tvrdí

Sport

  17:32
OBERSTDORF - Běžec na lyžích Lukáš Bauer je po polovině závodů v průběžné pořadí Tour de Ski osmý. Nemění nic na svých plánech vystoupit po závěrečném stoupání na Alpe Cermis na stupně vítězů, ale zdá se, že titul již neobhájí. Jako svého nástupce vidí současného lídra Daria Colognu ze Švýcarska.

Lukáš Bauer. foto: ČTK

"Nic se nemění na tom, že bych chtěl skončit do tří, ale musím riskovat," uvedl Bauer na svém webu po pondělním skiatlonu, v kterém skončil pátý, posbíral 25 bonusových vteřin a posunul se z 21. na osmé místo. Na vedoucího Colognu ztrácí už minutu a 51 sekund, na prozatím třetího Švéda Marcuse Hellnera tři čtvrtě minuty.

DÁLE ČTĚTE: SKIATLON TOUR DE SKI - česká paráda. Jakš senzačně třetí, Bauer pátý!

"Ve sprintu něco ztratím a pak musím riskovat. Spoléhat na přejezd, na dvacítku a na závěrečný kopec. Dá se toho udělat hodně, ale taky ne," řekl Bauer před druhou částí Tour de Ski, kterou vyhrál loni a v roce 2008.

"Tour ještě nekončí, ale nevyvíjí se, jak bych si představoval. Není to ale z důvodu, že bych jezdil mizerně, ale v porovnání s předchozími ročníky ti nejlepší závodníci jezdí výborně i ve sprintech." Právě takový je Cologna, vítěz Tour de Ski z roku 2009. Švýcar jako jeden z mála je na špici v distančních závodech i ve sprintech. "Já si myslím, že je jasný," odhadl Bauer, že Cologna letos vyhraje. "Tour ještě není v cíli, ale on jezdí s velkým přehledem a takticky a je v takové pohodě, že si to už ukvrdlá," mínil Bauer.

Rok 2010 v obrazech

Tour je etapově v polovině, ale běžce ještě čeká víc než jednou tolik kilometrů. Po fyzické stránce se Bauer cítil dobře. "Sil je dost. Po doběhu skiatlonu jsem se cítil dobře a doufám, že to je dobré znamení do zbylého průběhu Tour de Ski." Ve skiatlonu Bauer po pomalejším rozjedu udával tempo a snažil se bojovat o bonusové vteřiny. "Jsem v pozici, že potřebuju každou vteřinu," řekl běžec.

Celkem si připsal na konto 25 sekund. "Mohlo to být lepší a bylo na to být lepší, protože na dvou prémiích jsem relativně byl, ale Petter Northug mě dvakrát vyblokoval," postěžoval si na norského soupeře. Byl na něj dost naštvaný. "Po dojezdu jsem si to s ním vyříkal, aby věděl, co se stalo," dodal Bauer. Všimli si toho i rozhodčí, Northuga za nefér jízdu potrestali a přičetli mu zpětně 15 vteřin, ale nikomu je neubrali.

Z Oberstdorfu odjel Bauer s týmem hned do Itálie. V úterý je na Tour volný den a Bauer plánoval, že si projede trať z Cortiny do Toblachu, která je o délce 35 km volně s handicapovaným startem na pořadu ve středu. "Chci si ji projet klasicky, abych si ji v paměti oživil a pak věděl, co a jak nás čeká," řekl Bauer.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat