Úterý 16. srpna 2022, svátek má Jáchym
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Bauer: S výsledkem panuje spokojenost

Sport

  10:00
TOBLACH/PRAHA - Běžec na lyžích Lukáš Bauer stoupá na letošní Tour de Ski k vysněnému medailovému umístění. A to i přesto, že v oblíbené klasice skončil v souboji velkých favoritů těsně čtvrtý.

Lukáš Bauer. foto: Reuters

S vypětím všech sil dospurtoval za cílovou pásku. I přes vyčerpání se ale na jeho tváři objevil široký úsměv. Lukáš Bauer věděl, že odjel další z výborných závodů v seriálu Tour de Ski.

Na úvodním mezičase pětikilometrové trati klasickou technikou byl ještě osmý se skoro jedenáctivteřinovou ztrátou na vedoucího Nora Eldara Rönninga. A to za ním ještě jela trojice velkých favoritů – Rus Alexandr Legkov, Švýcar Dario Cologna a Nor Petter Northug.

Zbývajících 3200 metrů ale zvládl český běžec famózně. Už na cílové rovince bylo jasné, že bojuje nejen o stupně vítězů, ale i výrazný posun v celkové klasifikaci prestižní běžecké série.

To druhé se nakonec povedlo, první nikoliv. Bauer je celkově už šestý, k dílčímu bronzovému umístění mu chybí pouze jeden a půl vteřiny. Právě o tolik byl rychlejší Cologna, který se díky třetímu místu posunul do čela Tour.

"S výsledkem a pocity na trati panuje výrazná spokojenost. Na druhou stranu je tam trochu smutek, že je to první nešťastné místo a jsem bez bonusových vteřin," řekl Bauer v cíli pro Radiožurnál.

"Těch pět vteřin by se do hodnocení hodilo," dodal dvojnásobný vítěz seriálu, který by chtěl minimálně zopakovat loňské třetí místo.

Třetí místo je dál reálné

Bude to mít ale velice těžké. O první a druhé místo se podle všeho popere Cologna s vedoucím mužem světového poháru Northugem. I momentálně třetí Legkov ale ukazuje, že je letos výborně připraven. Včerejší pětku vyhrál, a připsal si tak navíc patnáct vteřin k dobru. Bauer na něj ztrácí skoro minutu. "Bude to těžký soupeř stejně jako další a asi získá něco i ve sprintu," připomněl český závodník dnešní závod volnou technikou, který nepatří mezi jeho oblíbené. Postoupit mezi nejlepší třicítku, která si to následně rozdá ve vyřazovací části, se mu daří jen zcela výjimečně. "Mně by taky pomohlo, kdyby se ten nahoře smiloval a pustil mě z kvalifikace dál," usmíval se.

Velkou motivaci ale bude mít i Northug, který včera přišel o vedoucí post. Po dvanáctém místě ztrácí na Colognu téměř 16 vteřin.

"Jsem samozřejmě rád, že jsem se posunul opět do vedení. Ale bude to ještě tvrdý boj," řekl v cíli Cologna, který se s Bauerem v posledních čtyřech letech pravidelně střídal ve vítězstvích v celé sérii.

Tomu chce udělat přítrž hlavně Northug, ale k tomu bude potřebovat namazat lépe než včera. "Cítil jsem se jako turista," postěžoval si po závodě, který posunul letošní seriál do druhé poloviny.

Na běžce kromě dnešního sprintu čekají ještě tři náročné etapy. Nejprve dlouhý pětatřicetikilometrový maraton volnou technikou, do kterého vyjedou s odstupy dosud nabranými, poté dvacetikilometrový hromadný start klasicky a samozřejmě divácky nejvděčnější nedělní výstup na Alpe Cermis. Právě zde opět zaútočí Bauer. "Třetí místo je reálné," neztrácí naději.

Neklidné nohy či noční děs. Poruchy spánku předcházejí nemocem, říká neurolog

Premium Říká se, že dobrý spánek je sladší než med. Což naznačuje jeho hlavní funkci: nechat tělo odpočinout. A působí i coby...

Oktagon bez Rusů, zájem o ostrovy i kdo s kým o titul. Co chystá Novotný

Premium Letní turnaj na pražské Štvanici zaujal i uznávané zámořské experty, kteří se jinak výhradně věnují nejlepší soutěži...

Dnes se bavím líp i bez drog a alkoholu, říká terapeut a bývalý narkoman

Premium Jeho příběh je drsný, ale má happy end. Čtrnáctileté balancování na hraně s pervitinem, závislost, lži, prostitutky,...

Byt 1+kk 25 m2
Byt 1+kk 25 m2

Svitákova, Praha 5 - Stodůlky, okres Praha
4 258 755 Kč

Mohlo by vás zajímat