30. května 2011 14:52 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Bolt láká fanoušky: Budu rychlejší než v Římě

Usain Bolt při golfu ve Slavkově u Brna. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Usain Bolt při golfu ve Slavkově u Brna. | foto: ČTK

OSTRAVA Je mu čtyřiadvacet, je nejrychlejší na planetě, ale pořád je jako malé dítě. Před dnešní Zlatou tretrou rozdával Usain Bolt úsměvy, žertoval s fotografy, a když od ředitele mítinku převzal startovní číslo se svým jménem, zdviženým palcem ukázal, kdo je jednička. Už měl za sebou nedělní účast na golfovém turnaji ve Slavkově u Brna, kde se sešel s Ivanem Lendlem a Jaromírem Jágrem.

"Myslím, že mám velký talent na všechny sporty, ale golfu jsem na chuť nepřišel," rozesmál se zeširoka muž, který se v Ostravě objevil už popáté a dnes se postaví na start stometrové trati.

Vaším oblíbeným sportem je také fotbal a v sobotu jste v Londýně sledoval finále Ligy mistrů, v němž váš oblíbený Manchester United prohrál s Barcelonou. Co jste tomu říkal?
Po sobotě jsem přesvědčený, že bych se mohl dostat do mužstva United. (úsměv)

Ve čtvrtek jste při vašem vstupu do sezony vyhrál při Diamantové lize v Římě stovku za 9,91. Jak jste s tím spokojený ba na co se mohou těšit ostravští diváci?
Všechno špatné, co se mohlo stát, se stalo právě v Římě, tedy kromě mého vírězství. Měl jsem špatnou startovní reakci, ramena dole, ani se mi nedařilo prodloužit krok tak, jak jsem zvyklý. Trenér se mě potom ptal, jestli jsem nezapomněl běhat. Tady se cítím mnohem líp než před římským závodem, vypadá to, že bude i pěkné počasí, takže myslím, že můžu běžet rychleji. Sem se prostě vracím rád.

Váš dlouho očekávaný vstup do sezony přišel o osmiměsíční pauze, kolik uplynulo od vaší loňské prohry s Tysonem Gayem. Jak moc se vám ulevilo, když byl Řím za vámi?
Docela hodně, už na mě nebude takový tlak, snad jsem se ho zbavil. Z římského závodu se mám čemu učit, prostě mi nevyšel. Opravdu si myslím, že v Ostravě poběžím rychleji.

Loňskou sezonu jste právě při Zlaté tretře označil za odpočinkovou, nečekal jste ani světové rekordy. Bude letošní sezona jiná?
Určitě, tvrdě jsem pracoval a jsem připravený pracovat dál. Letos bude mistrovství světa, za rok olympijské hry, a já musím obhájit všechny svoje tituly. Chci totiž pokračovat ve svém projektu stát se legendou.

CELÝ ROZHOVOR S FENOMENÁLNÍM ATLETEM ČTĚTE V ÚTERÝ V DENÍKU LIDOVÉ NOVINY!

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!