4. února 2018 14:07 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Box má obrovský problém. Kvůli vedení by mohl být vyloučen z programu OH

Irský boxer Michael Conlan po čtvrtfinálové porážce na olympijských hrách v Riu... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Irský boxer Michael Conlan po čtvrtfinálové porážce na olympijských hrách v Riu... | foto: Reuters

Pchjongčchang Mezinárodní olympijský výbor MOV by mohl vyloučit box z programu olympijských her v Tokiu. Předseda MOV Thomas Bach na dnešní tiskové konferenci v Pchjongčchangu řekl, že je velmi znepokojen vedením boxerské asociace i jejím financováním.

Zástupcům MOV se kromě dlouhodobých sporů v Mezinárodní amatérské boxerské asociaci (AIBA) nelíbí především fakt, že po nedávném odstoupení dočasného předsedy Franca Falcinelliho vede asociaci Uzbek Gafur Rachimov. Ten již několikrát čelil obvinění z mafiánských praktik i přímého napojení na organizovaný zločin.

„MOV je nespokojen se zprávou AIBA ohledně jejího vedení, financování a problémů týkajících se rozhodčích a dopingu. Vyhrazujeme si právo zvážit zařazení boxu do programu olympijských her mládeže v Buenos Aires i OH v Tokiu,“ řekl dnes Bach. Zároveň dodal, že AIBA dosud nevyvrátila možnost zmanipulování zápasů na předloňských OH v Riu de Janeiro.

Boxerská asociace se zmítá v krizi od loňského října, kdy byl kvůli porušování stanov a manažerským chybám suspendován dlouholetý předseda AIBA Wu Ching-Kuo. Tchajwanský funkcionář s rozhodnutím nesouhlasil a hrozil žalobou, nakonec ale rezignoval.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!