Čtvrtek 28. května 2020svátek má Vilém 15 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Boxera Pálu čeká trénink se šampionem. 'Klička se nebojím,' říká odhodlaně

Ondřej Pála při rozhovoru s redaktory Lidových novin. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ondřej Pála při rozhovoru s redaktory Lidových novin. | foto: Michal Šroubek, Lidové noviny

PRAHA Z jeho hlasu je cítit radost. Ondřeje Pálu (26), nejlepší českou těžkou váhu, čekají od neděle tří týdny perného tréninku s nejlepším boxerem jeho váhové kategorie současnosti - Vladimirem Kličkem (34). "Je to boxer jako každý jiný. Trénink je jen trénink, i když se už moc těším," nebojí se výzvy Pála.

Jak se cítíte před třítýdenním tréninkem s Vladimirem Kličkem?
Vím o tom dva týdny a už se na trénink s Vladimirem moc těším.

Nemáte strach se postavit nejlepšímu boxerovi těžké váhy současnosti?
Já se přestal bát v deseti letech. Určitě bych rozlišoval mezi strachem a trémou nebo respektem a obavou z toho, že ti to nepůjde.

DÁLE ČTĚTE

A trému mít budete?
Tak to rozhodně.

Jak bude probíhat setkání s Kličkem?
(usmívá se) No jednoduše, pokecáme rusky, navlékneme rukavice a půjdeme na to. Takže normální trénink... Anebo kdybych si chtěl udělat jméno, tak mu místo podání ruky dám pecku a budu chtít fotky, že jsem sundal nejlepšího boxera současnosti (směje se). Ne vážně, tréma bude, ale trénink je trénink.

Co říkáte na fakt, že budete připravovat Vladimira Klička na souboj o tituly mistra světa s Derekem Chisorou a on vás na galavečer v Praze?
Tak já potřeboval průměrného sparinga. Tak jsme zavolali manažerovi, že potřebujeme boxera na přípravu a on mi dohodil Vladimira.

Vladimir Kličko a Ondřej Pála.

Takže taková klasická příprava...
...Jasně, boxer jako boxer. Jako dobrý, je to Kličko, ale má dvě ruce a dvě nohy...(směje se). Moc si toho samozřejmě vážím a těším se.

Zmínili jsme galavečer v Praze, jak se těšíte?
Zatím to ještě není jisté, ale pokud to vyjde, budu samozřejmě moc rád, že se představím českým fanouškům.

Mezi vaše koníčky patří jízda na snowboardu, nebude vás to lákat vzít si jej s sebou, když strávíte tři týdny v lyžařském alpském středisku?
Už jsme to říkal trenérovi (Jurij Krivoručko, pozn. redakce) a ten mi řekl, jestli jsem se nezbláznil. Motorku jsem ustájil, takže se už těším na sníh, ale tentokrát asi bohužel. Byl by to risk. Ztratit takovou příležitost kvůli pádu na sjezdovce by byla pořádná hloupost

Jurij Krivoručko: Pro Ondru je to velké ocenění jeho schopností

Ti dva spolu zažili již mnoho. Nyní se Jurij Krivoručko těší společně se svým svěřencem Ondřejem Pálou na třítýdenní tréninkový pobyt s Vladimirem Kličkem. "Je to pro Ondru velké ocenění jeho práce," říká s pýchou v hlase Krivoručko.

Jak bylo těžké domluvit sparing se světovou boxerskou jedničkou Vladimirem Kličkem?
Bylo to těžké, moc těžké, jedná se o nejlepšího boxera současnosti. Musel jsem zapojit všechny své schopnosti, obvolat své kontakty. Lidé kolem Kličků už mě znali, mí boxeři boxovali na jejich posledních čtyřech galavečerech, takže to bylo o něco snažší z tohoto pohledu.

Takže se dá říct, že to byla dlouhodobá práce?
Ano, byla to dlouhodobá práce. První pokus před šesti týdny se sparingem s Vitalijem Kličkem nevyšel, tentokrát již ano. I když stát se může cokoliv, ale v neděli tam máme vyrazit, od pondělí trénink, takže věřím, že už se nic nečekaného nestane.

Jak velká to je šance pro Ondru Pálu potkat se v budoucnu s Vladimirem v ringu i při zápase?
Je to obrovská zkušenost, kterou jinde nezíská. Zároveň je to pro něj i velké vyznamenání, ocenění, že je dobrým boxerem. Nikoho špatného by si Vladimir před mistrovským duelem na sparing nepozval.

Ozvali se nyní první Kličkové nebo jste je kontaktovali sami?
Kontakt vzešel od K-2 Promotion (manažerská skupina Vladimira a Vitalije Klička, pozn. redakce). Chtějí Ondru vidět boxovat a je tu šance na další spolupráci, pokud si povede dobře.

Jaké jsou podmínky smlouvy?
Ondra má zaplacenou stravu, cestu, hotel, dále bych to moc nerozváděl.

Antonín Vavrda

Autor

Antonín Vavrdaantonin.vavrda@lidovky.czČlánky
Premium

Před Rusem s ricinem varoval českou kontrarozvědku anonym

Šéf BIS Michal Koudelka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Byl to jeden z posledních letů z Ruska. Krátce nato se nebe nad Českem kvůli opatřením proti koronaviru uzavřelo. Psal...

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Čas na změnu. Síťový zesilovač dnes nabídne více hudby než CD přehrávač

Streamovací receivery | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Poslech hudby prošel během posledních let revolucí. Většina hudby se poslouchá z předplacených internetových zdrojů....

Máte svou sedačku plnou skvrn? Poradíme vám, jak s nimi zatočit
Máte svou sedačku plnou skvrn? Poradíme vám, jak s nimi zatočit

Malé odolné flíčky na sedačce obvykle nikdo neřeší, případně přes ně prostě přehodí deku. Jenže pokud máte doma dítě nebo domácího mazlíčka, nevyhnete se ani pořádným flekům. Jak se jich zbavit?