Pátek 19. dubna 2024, svátek má Rostislav
130 let

Lidovky.cz

Boxera Pálu čeká trénink se šampionem. 'Klička se nebojím,' říká odhodlaně

Sport

  22:28
PRAHA - Z jeho hlasu je cítit radost. Ondřeje Pálu (26), nejlepší českou těžkou váhu, čekají od neděle tří týdny perného tréninku s nejlepším boxerem jeho váhové kategorie současnosti - Vladimirem Kličkem (34). "Je to boxer jako každý jiný. Trénink je jen trénink, i když se už moc těším," nebojí se výzvy Pála.

Ondřej Pála při rozhovoru s redaktory Lidových novin. foto: Michal Šroubek, Lidové noviny

Jak se cítíte před třítýdenním tréninkem s Vladimirem Kličkem?
Vím o tom dva týdny a už se na trénink s Vladimirem moc těším.

Nemáte strach se postavit nejlepšímu boxerovi těžké váhy současnosti?
Já se přestal bát v deseti letech. Určitě bych rozlišoval mezi strachem a trémou nebo respektem a obavou z toho, že ti to nepůjde.

DÁLE ČTĚTE

A trému mít budete?
Tak to rozhodně.

Jak bude probíhat setkání s Kličkem?
(usmívá se) No jednoduše, pokecáme rusky, navlékneme rukavice a půjdeme na to. Takže normální trénink... Anebo kdybych si chtěl udělat jméno, tak mu místo podání ruky dám pecku a budu chtít fotky, že jsem sundal nejlepšího boxera současnosti (směje se). Ne vážně, tréma bude, ale trénink je trénink.

Co říkáte na fakt, že budete připravovat Vladimira Klička na souboj o tituly mistra světa s Derekem Chisorou a on vás na galavečer v Praze?
Tak já potřeboval průměrného sparinga. Tak jsme zavolali manažerovi, že potřebujeme boxera na přípravu a on mi dohodil Vladimira.

Vladimir Kličko a Ondřej Pála.

Takže taková klasická příprava...
...Jasně, boxer jako boxer. Jako dobrý, je to Kličko, ale má dvě ruce a dvě nohy...(směje se). Moc si toho samozřejmě vážím a těším se.

Zmínili jsme galavečer v Praze, jak se těšíte?
Zatím to ještě není jisté, ale pokud to vyjde, budu samozřejmě moc rád, že se představím českým fanouškům.

Mezi vaše koníčky patří jízda na snowboardu, nebude vás to lákat vzít si jej s sebou, když strávíte tři týdny v lyžařském alpském středisku?
Už jsme to říkal trenérovi (Jurij Krivoručko, pozn. redakce) a ten mi řekl, jestli jsem se nezbláznil. Motorku jsem ustájil, takže se už těším na sníh, ale tentokrát asi bohužel. Byl by to risk. Ztratit takovou příležitost kvůli pádu na sjezdovce by byla pořádná hloupost

Jurij Krivoručko: Pro Ondru je to velké ocenění jeho schopností

Ti dva spolu zažili již mnoho. Nyní se Jurij Krivoručko těší společně se svým svěřencem Ondřejem Pálou na třítýdenní tréninkový pobyt s Vladimirem Kličkem. "Je to pro Ondru velké ocenění jeho práce," říká s pýchou v hlase Krivoručko.

Jak bylo těžké domluvit sparing se světovou boxerskou jedničkou Vladimirem Kličkem?
Bylo to těžké, moc těžké, jedná se o nejlepšího boxera současnosti. Musel jsem zapojit všechny své schopnosti, obvolat své kontakty. Lidé kolem Kličků už mě znali, mí boxeři boxovali na jejich posledních čtyřech galavečerech, takže to bylo o něco snažší z tohoto pohledu.

Takže se dá říct, že to byla dlouhodobá práce?
Ano, byla to dlouhodobá práce. První pokus před šesti týdny se sparingem s Vitalijem Kličkem nevyšel, tentokrát již ano. I když stát se může cokoliv, ale v neděli tam máme vyrazit, od pondělí trénink, takže věřím, že už se nic nečekaného nestane.

Jak velká to je šance pro Ondru Pálu potkat se v budoucnu s Vladimirem v ringu i při zápase?
Je to obrovská zkušenost, kterou jinde nezíská. Zároveň je to pro něj i velké vyznamenání, ocenění, že je dobrým boxerem. Nikoho špatného by si Vladimir před mistrovským duelem na sparing nepozval.

Ozvali se nyní první Kličkové nebo jste je kontaktovali sami?
Kontakt vzešel od K-2 Promotion (manažerská skupina Vladimira a Vitalije Klička, pozn. redakce). Chtějí Ondru vidět boxovat a je tu šance na další spolupráci, pokud si povede dobře.

Jaké jsou podmínky smlouvy?
Ondra má zaplacenou stravu, cestu, hotel, dále bych to moc nerozváděl.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!