Středa 21. února 2024, svátek má Lenka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

VIDEO: Haye sundal Harrisona. 'Teď Kličkové a skončím,' chvástal se

Sport

  21:42aktualizováno  14. listopadu 0:43
PRAHA/MANCHESTER - Monte Barrett, Nikolaj Valujev, John Ruiz a nyní i Audley Harrison. Světový šampion supertěžké váhy David Haye zvítězil i ve svém čtvrtém duelu v královské boxerské váhové kategorii a podruhé obhájil svůj titul šampiona organizace WBA, když svého krajana knockoutoval již ve 3. kole. Za rok touto dobou plánuje být absolutním šampionem a odejít do boxerského důchodu.

David Haye bije Audley Harrisona foto: ČTK

Sliboval šok a vzýval zázrak. Ani jedno se nekonalo. Audley Harrison vydržel v ringu se šampionem těžké váhy Davidem Hayem přesně 2 kola a 1:23 toho třetího. Pak po spršce drtivých úderů nažhaveného soka a po již jednom počítání duel zkušený ringový sudí Luis Pabon raději ukončil.

Předčasně? Nikoliv. Žádný úder, mizerná obrana a strach v očích. Tím jediným se v duelu prezentoval 38. boxer žebříčku Boxrec.com proti světové trojce a držiteli pásu organizace WBA. Svůj životní duel naprosto nezvládl. "Pošlu jej k zemi. Neřeknu vám ve kterém kole, to ví jen má rodina. Ale vím to a učiním tak," řekl Haye před duelem.

Měl na mysli třetí kolo? Ano měl, alespoň podle svých obvykle pokorných slov. "Jsem šťastný, že jsem vyhrál. Vše šlo podle plánu, který jsem řekl před duelem svým známým," byl po duelu ve svém živlu Haye. Jedno je každopádně jisté - devětatřicetiletý soupeř mu situaci hodně usnadnil a "Hayemaker" se v ringu ani nezpotil. V prvních dvou kolech jen vyčkával, jednou dokázal Harrisona poslat do provazů. Soupeře si tím jen otestoval, co vydrží...

David Haye zasazuje drtivou sadu úderů Audley Harrisonovi

A kolo později udeřil znovu. Levá, pravá, levá, pravá, všechny háky prošly přes chabou obranu Harrisona a ten šel k zemi. Z podlahy ringu se ještě zvedl, ale jen byl s nepřítomným výrazem účastníkem dalšího ataku Hayeho. Na to se již nemohl dívat ringový sudí, duel předčasně ukončil a Harrisona raději odvedl do jeho rohu. Sám by asi cestu hledal jen těžko.

"Pokud jde boxer do duelu s tím, že prohraje, tak prohraje. Každý, kdo dostává rány se snaží o kontr, Harrison to odevzdal," hodnotil duel Ondřej Pála, nejlepší česká těžká váha. "Pod tlakem se Harrison jen bránil. Čekal jsem od něj více. A také jsem nečekal, že by mohl mít Haye takovou sílu, aby takto se soupeřem otřásl jednoduchou kombinací," doplnil svého krajana Lukáš Konečný.

ZÁVĚR DUELU:

Haye si připsal jubilejní 25 výhru v profesionální kariéře (23 k.o.), pouze jednou našel přemožitele (ještě v křížové váze jej porazil k.o. před šesti lety Carl Thompson). Pro Harrisona to byla pátá porážka ve 32 duelu kariéry a podle všeho olympijskému vítězi ze Sydney 2000 ukončila kariéru.

Nejdříve Kličkové a potom konec kariéry, plánuje si Haye
A budoucnost Hayeho? Ta má alespoň podle fanoušků jasný vývoj - duel s jedním z bratrského dua Kličků - Vitalijem či Vladimirem. "Není jiná cesta než ten zápas (s jedním z Kličků, pozn. redakce)," začal povídání na téma Kličkové třicetiletý Brit. "Knockoutoval jsem Harrisona a stejně dopadnou i Kličkové," pustil se do své oblíbené činnosti - chvástání - Haye s úsměvem na tváři a potvrdil tak slova Konečného.

"Pokud jasně vyhraje, bude moct zase kecat," řekl před zápasem pro LN český evropský šampion. Slova svého svěřence podpořil i Adam Booth. "Kličkové ten zápas chtějí, David taky... David chce ukončit v říjnu 2011 kariéru, takže není moc času. Před létem zničí Vladimira, v září Vitalije odejde jako absolutní šampion," šokoval na závěr Booth. Pokud se jejich slova vyplní, mají se fanoušci supertíhy nač těšit.