Středa 22. ledna 2020svátek má Slavomír 1 °C oblačno Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Boxerská rutina: Kličko zdevastoval dalšího vyzyvatele - Petera

Kličko knocknoutuje Petera. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kličko knocknoutuje Petera. | foto: Reuters

FRANKFURT/PRAHA Nejlepší boxer současnosti - vládce těžké váhy - Vladimir Kličko si v sobotu pozdě v noci připsal své jubilejní 55. vítězství v profesionálním ringu, když v desátém kole poslal k zemi vyzyvatele Samuela Petera z Nigérie. Obhájil tak své tituly IBF a WBO, o které se na fotbalovém stadionu ve Frankfurtu boxovalo. Nigerijce porazil podruhé v kariéře.

Přijde vám titulek příliš ostrý? Ale kdeže... Zápasy obou ukrajinský bratří je skutečně, jako kdybyste si pustili (ne)oblíbený pořád dokola. Přihlásí se vyzyvatel, případně jeho náhradník (Kličko měl původně boxovat s Rusem Povětkinem, dohoda ale padla, pozn. redakce), hrdě nakráčí do ringu, tak se nechá zbít a s podporovou svého týmu zase vykráčí, případně "vytančí" jako Peter, který skončil v nemocnici.

Třicetiletý Nigerijec Samuel Peter se v sobotu pozdě v noci postavil po bok Eddieho Chamberse, Ruslana Čagajeva, Hasima Rahmana a dalších poražených soupeřů čtyřiatřicetiletého Vladimira Klička - držitele dvou prestižních pásů mistra světa IBF a WBO.

Jindy zdrženlivý Kličko si připravil před nástupem do fotbalového chrámu fotbalistů Frankfurtu impozantní repliky. "Mluvící" obrazy, na kterých se odehrávaly krátké filmy s boxerem z neslavnějších - Muhammadem Alim. A srovnání to skutečně nebylo přehnané. Také Kličko nastoupil do duelu hodně vlažně (stejně jako to kdysi dělával Ali) a Peter v prvním kole hýřil aktivitou.

Vladimir Kličko se raduje z další výhry, vlevo jeho bratr Vitalij.

Jenže, pouze v úvodním kole. Od druhého se až na pár výjimek rozjel stroj s přezdívkou Dr. Steelhammer. Svému soupeři nedal šanci a trpělivě zpracovával Peterův obličej. Nenechal se znechutit ani častým skláněním hlavy svého soka a také klinči. "Samuel Peter je velmi agresivní boxer. Mám před ním velký respekt, bojoval do posledního úderu. A že jich dostal," řekl vítěz hned po zápase v ringu.

"Už od druhého kola bylo jasné, že jeho plán nefunguje," dodal Kličko. Od šestého kola Peterovi očividně docházela pára a hrál svůj boj již jen na jednu kartu - knockoutový úder. Nepřišel. Naopak - v polovině desátého kola již zcela vyčerpaný Nigerijec neustál spršku "ocelových" a přesných úderů obhájce titulů a v čase 1:22 skončil bezvládně na podlaze ringu.

ZÁVĚR DUELU KLIČKO - PETER:

"Kličko jen potvrdil, že je nejlepší. Je nesmírně těžké nad ním vyhrát," prohlásil po duelu manažer Nigerijce Ilja Gocev. "Samuel se už cítí dobře, dokonce už zase vtipkuje. Ale pro jistotu teď nějaký čas stráví pod lékařským dohledem," dodal povzbudivou zprávu pro fanoušky svého svěřence. Boxerský svět ale nyní zajímá jiná otázka: kdo bude dalším soupeřem (otloukánkem?) obrovitého Ukrajince?

Vladimir Kličko si připsal 55 výhru v profesionální kariéře (49 k.o.) z 57 zápasu a již 13 zápasů a více jak šest let čeká na svého přemožitele. Samuela Petera porazil již podruhé v kariéře (poprvé 24. září 2005 na body). Nigerijec, který prohrál i s Vitalijem Kličkem před dvěma lety, si zhoršil bilanci na 34 výher a 4 porážky (kromě Kličků jej dokázal porazit již jen Eddie Chambers).

Antonín Vavrda

Autor

Antonín Vavrdaantonin.vavrda@lidovky.czČlánky
Premium

Pošťák, který vůbec nezvoní. U balíčků z Číny totiž nemusí

Pošta z Číny, ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lidé si objednávají z čínských e-shopů zboží s bezplatnou dopravou a diví se, že nedostanou balíček do ruky. Pošta má...

Premium

Tři roky od věznění v garáži. Daniel dnes pracuje a stará se o miminko

Daniel Příhoda, jehož v roce 2016 věznil s jeho tehdejší přítelkyní Zdeněk... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Daniela před několika lety unesl vyšinutý Zdeněk Hryščenko. I s jeho kamarádkou Janou. Věznil je několik dní ve...

Premium

Pohádky na odpis: kterým hrozí zákazy a cenzura kvůli korektnosti

Jiří Korn v pohádce Honza málem králem (1977) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Zahrajme si na prognostiky. Magazín DNES se zamýšlí nad tím, které nejoblíbenější české vánoční pohádky začnou vadit a...