Sobota 25. května 2024, svátek má Viola
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Boxerský svátek zrušen, zraněný Kličko s Chisorou boxovat nebude

Sport

  9:18
BERLÍN - Chystaná poslední boxerská lahůdka letošního roku se neuskuteční. Nejlepší bijec těžké váhy současnosti Vladimir Kličko se ve středu odpoledne zranil při tréninku a čtyři až pět týdnů bude musel léčit natažený břišní sval. "Moc mě to mrzí kvůli fanouškům," řekl šampión po vyšetření v nemocnici. Britský vyzyvatel Dereck Chisora si bude muset na šanci boxovat o světové pásy ještě chvíli počkat.

Vladimir Kličko - Dereck Chisora. foto: Reuters

"Souboj byl odvolán, protože si Kličko natáhl břišní sval," oznámil boxerův tým ve středu před půlnocí. "Sobotní zápas je zcela vyloučen, má tam čerstvý hematom, skoro šesticentimetrovou trhlinu," uvedl doktor Sven Rössling z kliniky v Mannheimu, který Klička vyšetřil.

Úřadující britský šampion Chisora, jenž má za sebou 14 vítězných zápasů v profiringu, byl zprávou o zrušení duelu zklamán. "Nechce tomu ani věřit, vždyť už byl před soubojem perfektně připraven," řekl jeho promotér Frank Warren. Smutný byl ovšem i obhájce titulů WBO a IBF Kličko.

"Stalo se mi to po kombinaci pravá-levá ruka. Strašně mě to kvůli fanouškům mrzí. Byl jsem v nejlepší kondici svého života," řekl po vyšetření v nemocnici Kličko. "Ta bolest byla hrozná, nejde s tím nic dělat," dodal.

Zrušení souboje s Chisorou otvírá možnost domluvit mnohem více očekávaný souboj Klička s jiným Britem Davidem Hayem. Ten je držitelem pásu organizace WBA, který jako jediný z mistrovských titulů Vladimir Kličko nikdy nezískal. Nový duel by se měl domluvit do dvou měsíců.

Autoři: ,

Rozdáváme tělové mléko Kind od Mádara ZDARMA
Rozdáváme tělové mléko Kind od Mádara ZDARMA

Kosmetiku Mádara určitě od nás už znáte – potkat jste je mohli veletrhu FOR KIDS v Praze nebo také v nedávném v uživatelském testování, kde jsme...