25. listopadu 2015 15:46 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Kličkové proti sobě. Vladimir si na tréninku zaboxoval i s bratrem

Vitalij Kličko (vlevo) a jeho bratr Vladimir Kličko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vitalij Kličko (vlevo) a jeho bratr Vladimir Kličko | foto: Reuters

PRAHA Nejznámější bratrská boxerská dvojice se po 10 letech postavila v ringu proti sobě. Ukrajinský vládce těžké váhy Vladimir Kličko si v rámci přípravy na sobotní souboj s Britem Tysonem Furym zatrénoval s bratrem Vitalijem.

„Měl jsem prvotřídní tréninkovou přípravu,“ napsal Vladimir na svůj facebookový profil. „Vitalij se přidal. Boxovat s ním je vždy něco speciálního.“

Mezi bratry to i jiskřilo

Čerstvě znovuzvolený starosta Kyjeva Vitalij Kličko kdysi přiznal, že se bratři spolu dříve hodně hádali a prali. „Vladimir si dokonce při společném souboji zlomil nohu. Bylo to ještě v juniorském věku,“ vzpomínal.

Ti dva se spolu nikdy neutkali na ostro. Už když začínali, slíbili své matce, že proti sobě zápasit nebudou. Vzájemně se respektují a drží se hesla, že každého soupeře musí nesnášet, než s ním půjdou do ringu.

Vitalij naposledy zápasil v září roku 2012, kdy porazil Němce Manuela Charra.

Od té doby se z boxerského světa trochu vytratil a upřednostil politickou dráhu: v Kyjevě dokonce zastává funkci starosty. Nadále se však udržuje ve formě a kývl i na bratrovu nabídku zatrénovat si společně po dlouhých 10 letech.

Vladimir v rakouském městečku Going am Wilden Kaiser piluje techniku na svého sobotního soka Tysona Furyho, s nímž se v sobotu utká v německém Düsseldorfu o titul, a příprava se zkušenějším a vyšším Vitalijem mu může přijít vhod.

Fury má totiž oproti Vladimirovi osmicentimetrovou výškovou převahu a při zápasech se dokáže během vteřiny „proměnit“ z praváka v leváka. A s takovými Kličko mnoho zkušeností nemá.

lsoLukáš Šonský

Školní jídelny jsou zaostalé: Děti nedostávají dost jídla a živin, říká studie
Školní jídelny jsou zaostalé: Děti nedostávají dost jídla a živin, říká studie

Státní zdravotní ústav (SZÚ) informoval o tom, že stravování ve školách je zastaralé a skladba jídelníčku neodpovídá současnému způsobu života. Ze studií vyplývá, že ve školních jídelnách děti nedostávají stravu, která by odpovídala doporučení výživových hodnot a liší se i gramáž porcí. Proč tomu tak je?

Najdete na Lidovky.cz