Neděle 5. února 2023, svátek má Dobromila
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Brečela tři dny, nyní už se soustředí na pátek. Sáblíková chce po 4. místu medaili z ‚pětky‘

Sport

  10:54
Kangnung - Rychlobruslařka Martina Sáblíková se jen těžko vyrovnávala se čtvrtým místem v sobotním závodu na 3000 metrů na olympijských hrách v Pchjongčchangu. Nyní už se ale naplno koncentruje na páteční závod na své královské trati 5000 metrů, ve které bude útočit na třetí olympijské zlato v řadě.

Zklamaná Martina Sáblíková. foto: AP/ČTKReuters

„Brečela tři dny. Stačilo se jen o závodu zmínit a brečela. Bylo to hodně emotivní, protože jsme věřili, že by bronz mohl být. A čas byl suprový,“ řekl ve středu trenér Petr Novák novinářům. 

V minulých dench se snažil dělat vše pro to, aby třicetiletá rychlobruslařka přišla na jiné myšlenky. „Teď už ale na ledě vypadala dobře. Jdeme do toho, jakákoliv medaile pro mě bude skvělá,“ podotkl Novák.

Sáblíkovou podpořila i týmová kolegyně Nikola Zdráhalová, se kterou bydlí na pokoji. „Společně se dívali na sport a nějaké filmy, já jsem je zbytečně žádnými připomínkami nedráždil. Bosou nohou dráždit hada není dobré,“ pousmál se Novák. 

Pevně věří, že jeho svěřenkyně se mezi trojici nejlepších na nejdelší ženské trati probojuje. „Potenciálních favoritek je více, ale dvě největší jsou Holanďanka Visserová a Martina,“ dodal Novák.

České hvězdě věří ale například i v zahraničí. Už v úterý jí vyjádřila podporu bývalá německá rychlobruslařka Anni Friesingerová-Postmaová, která je na hrách v pozici experty stanice Eurosport.

„Chápu, že byla zklamaná, je zvyklá vyhrávat medaile, ale vzhledem ke zraněním, která měla, a špatnému startu do sezony by vlastně měla být šťastná. Na pěti kilometrech nemusíte jet tak rychle, je to celé o rytmu a ona má i neuvěřitelnou výdrž v nohou,“ vzkázala Sáblíkové.

Ta ji za tato slova následně poděkovala na svém facebookovém profilu.

Autoři: ,

Mohlo by vás zajímat