Sobota 13. července 2024, svátek má Markéta
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Ostatní závody kvůli větru rušili, sdruženáři závodili. Pažout: Trochu jsme se zasmáli

Sport

  14:19
Pchjongčchang - Slalom žen dopoledne odvál v nárazech až stokilometrový vítr, večerní vytrvalostní závod biatlonistek pořadatelé olympijských her zrušili s předstihem, ale sdruženáři měli „štěstí“. I díky větrolamům na střední můstku se jejich závod uskutečnil.

Český sdruženář Ondřej Pažout. foto: MAFRA

„Trochu jsme se tomu zasmáli,“ řekl juniorský mistr světa Ondřej Pažout, jak zareagovali závodníci, když slyšeli o odkládání jiných soutěží a sami šli na můstek. „Pořadatelům ale rozumím, že to chtěli za každou cenu odjet. Už před námi pár závodů zrušili, museli je přeložit a už to nemají moc kam dál posouvat,“ doplnil Pažout.

V Alpensia Olympic Parku vítr také foukal, ale rozhodčí jen posunuli začátek zkušebního kola skoku o půl hodiny a 48 sdruženářů se poté startu dočkalo.

„Tady mají sítě za miliony dolarů, tak myslím, že docela fungujou. Kdyby nebyly, tak by tady nikdo neměl ani skok,“ prohlásil Miroslav Dvořák. Na středním můstku, na kterém se skáče kolem sta metrů, vítr výkony závodníků ale ovlivňoval. „Točilo se to a byla to trochu loterie. Někdo měl štěstí, někdo ne,“ pokrčil rameny Pažout.

Pořadatelé zachraňují v Olympijském parku solární panel Coca-Coly.

Právě Dvořák měl při skoku na vítr štěstí. „Foukal víceméně furt proti. Někdo měl víc, někdo měl míň. Já měl dost a úplně jsem to nevyužil, šlo skočit líp,“ litoval. Naopak Tomáš Portyk na podmínky doplatil. „Udělal jsem nejlepší skok tady, byl jsem docela spokojený, ale nebylo štěstí. Doufám, že se to otočí,“ řekl Portyk.

Nebezpečí ale sdruženářům na můstku podle českých reprezentantů nehrozilo. „Pořadatelé to uhlídali. Dalo se skákat normálně,“ mínil Pažout.

Nárazový vítr znepříjemňoval i běžeckou část. „Když se jelo ve skupině, tak to bylo v pohodě,“ řekl celkově 34. Pažout. „Foukalo jak hovado a nikdo se nikam nehnal. Doufám, že se počasí umoudří, podle předpovědi se to snad má zlepšit,“ přál si Dvořák, který obsadil jako nejlepší z Čechů jednadvacáté místo.

Další závod mají sdruženáři na programu v úterý 20. února a skákat se bude na velkém můstku. O dva dny později se uskuteční soutěž družstev.

Autor: