Pátek 1. prosince 2023, svátek má Iva
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

To byla síla, radoval se po seskoku parašutista, který podletěl Karlův most

Sport

  15:26
PRAHA - UVNITŘ FOTOGALERIE Takový akrobatický kousek Praha ještě neviděla. Ve středu večer se na centrum Prahy snášelo šest parašutistů. Pět z nich přistálo na pontonu uprostřed Vltavy, šestý parašutista, s výrazně menším padákem, však diváky překvapil. Ve stokilometrové rychlosti podletěl Karlův most.

Mark Rahbani na břehu Vltavy po tom, co podletěl Karlův most na vysokorychlostním padáku. foto: Josef Stolín

Marku Rahbanimu se tak podařilo něco, co ještě nikdo před ním nedokázal.

Obtížný, ale krásný seskok

“Seskok to byl hodně obtížný, foukal silný vítr a byla nutná přesnost. Ale byl to určitě jeden z mých nejhezčích seskoků. Kdy se vám povede seskočit do centra Prahy a podletět Karlův most? Je to opravdu silný zážitek,” popsal seskok serveru Lidovky.cz Mark Rahbani, který se po letu vykoupal ve Vltavě. “Musel jsem, jiné místo na přistání pro mě nebylo.” Po dopadu pro parašutistu dojeli připravení hasiči.

Mark Rahbani je prvním parašutistou, který podletěl most v Praze.

Ostatní účastníci přistáli na malé ploše přistavěného pontonu. “Vybrali jsme zkušené  sportovce, kteří se věnují přesnosti přistání a disciplíně paraski. Jsou zvyklí na těžší podmínky z hor. Také se účastní se závodů Red Bull Race, při kterém parašutista přistává na jezero,” řekl člen Paraski Czech Teamu a organizátor seskoku Jiří Černý.

Sáhli jsme si na dno

Skokani se museli nad Prahou vyrovnávat s poměrně silným větrem. “Povětrnostní podmínky pro seskok byly hraniční. Nakonec jsme se rozhodli, že to zkusíme, věděli jsme ale, že jdeme do rizika, " řekl Jiří Černý s tím, že pokud by se něco nepovedlo, nemuseli by už parašutisté příště získat povolení k podobnému kousku. Obtížný seskok se však podařil, parašutisté přistáli tam, kde měli. “Ale všichni si sáhli svým způsobem na dno,” dodal Černý.

O jiném úspěchu Paraski Czech Teamu čtěte zde:

Netradiční akce upoutala pozornost spousty lidí, kteří byli ve středu večer poblíž. “Hodně diváků bylo na mostě a také na náplavkách. Bylo to pro ně zajímavé, tleskali a byli nadšení,” popisuje atmosféru Rahbani, který si zájem okolí vychutnával.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!