Pondělí 25. ledna 2021svátek má Miloš 1 °C sněhové přeháňky Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Kvitová: Těším se na Turnaj mistryň, každý zápas tam bude boj

Česká tenistka Petra Kvitová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Česká tenistka Petra Kvitová | foto: ČTK

PEKING Česká tenistka Petra Kvitová prohrála dobotní semifinále turnaje v Pekingu s Jelenou Jankovičovou 7:6 (7), 1:6, 1:6. Přesto na asijské turné nahlíží česká tenistka pozitivně. Vždyť získala jeden titul a přiblížila se Turnaji mistryň. V pondělí po poledni byla nakonec její účast potvrzena. "Ale nechtěla bych tím skončit a spokojit se, že jsem tam," řekla odhodlaně.

Jaký byl zápas s Jankovičovou? V závěru se zdálo, že už u vás převládla fyzická únava...
Zápas to byl kvalitní, Jelena hrála dobře, nedala mi nic zadarmo. Únava byla, po tolika zápasech se tomu nedá divit. Tolik zápasů za sebou a ještě k tomu vyhraných jsem neměla dlouho.

Když se ohlédnete za turnaji v Asii, co vám daly nejvíc?
Ukázaly mi, že tenis umím a můžu se prát s těmi nejlepšími. A taky, že musím dál tvrdě pracovat.

Jak jste po těch turnajích spokojená s fyzičkou, o níž se teď v souvislosti s vámi po změně kondičního trenéra nejvíc mluví?
Na konci turnaje v Pekingu už bylo vidět, že mi dochází, ale na kurtu jsem se cítila lépe a cítila jsem, že jsem i docela včas u úderů a pak můžu hrát to, co mám i takticky.

Jaký bude váš další turnajový program?
Linz jsem odhlásila (kvůli bolesti zad - pozn.) a dál se uvidí. Chtěla bych být hlavně zdravotně v pořádku před Turnajem mistryň.

Jak moc vás asijské turné povzbudilo před Turnajem mistryň?
Můj cíl do konce sezony byl kvalifikovat se na něj. Ale nechtěla bych tím skončit a spokojit se, že jsem tam. Je tam nejlepších osm hráček sezony, každý zápas bude boj a já se na to těším. V Asii jsem hrála s několika hráčkami, se kterými se tam můžu potkat, to bylo důležité - zahrát si teď s těmi nejlepšími, abych věděla, jak na tom jsem.

Vítek Starý se po dlouhé době ozval: Je toho hodně, když je člověk sám

Vítek Starý, zpěvák Mandrage - 2. února 2018 zahájila kapela v pražském Foru... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium V lednu letošního roku se po něm slehla zem a od té doby o sobě nedal vědět. Nyní frontman již neexistující kapely...

Peníze mě omámily. Upřímná zpověď Jana Šimáka, proč ho fotbal přestal bavit

Jan Šimák | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Už nikdy nezjistí, jak dobrý doopravdy mohl být. Říkalo se, že má větší talent než Tomáš Rosický, ale místo, aby si po...

Sovák se k nám choval hodně arogantně, vzpomínají princezny na natáčení Arabely

Arabela a Xénie po čtyřiceti letech. Jana Nagyová (na snímku) žije v Krefeldu,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Arabela a Xénie po čtyřiceti letech. Jana Nagyová žije v Krefeldu, Dagmar Patrasová v Praze. Prostřednictvím...