19. minuta
Kuba nahazoval a Fleischmann nebezpečně tečoval, bohužel ale mimo finskou branku.
18. minuta
Je vidět, že oslabení máme natrénované, nyní zahrozil Čajánek. Ale také by to již chtělo hrát v pěti delší časový úsek a útočit, například Jágr či Havlát měli zatím jen jedno střídání v první třetině.
16. minuta
Finsko
Jsme opět ve čtyřek, zbytečné nedovolené bránění Krejčího. Již páté české vyloučení v této třetině.
16. minuta
Finsko
Opět parádní zákrok Vokouna, Lepistö vypálil a český brankář zvládl i dorážku Koiva.
14. minuta
Už jsme opět v pěti, teď by to ale chtělo také zaútočit.
13. minuta
Finsko
Salovu střelu si našel Vokoun, opět česká jistota. Z jeho plastronu snad neodpadne jediný kotouč.
13. minuta
Finsko
A teď finský brankář předvedl, že když mu nepůjde chytání, může se dát k divadlu. Eliáš jej neúmyslně podrazil na kraji brankoviště, Kiprusoff to přihrál a český kapitán jde ven.
12. minuta

Chce to, co nejvíce střílet. Zkušený brankář Kiprusoff není úplně jistý. Opět si srazil lapačkou puk málem do brankoviště.

• Jágr před finskou brankou.

Jágr před finskou brankou. / Autor: ČTK

11. minuta
Finsko
V obrovské šanci se objevil Hagman. Zívala na něj prázdná česká branka, naštěstí se ale zapletl puk pod brusle.
10. minuta
Finsko
Češi opět pokouší štěstí. V rohu obranného pásma držel soupeře Vašíček a jdeme opět do čtyř.
8. minuta
V obrovské šanci Polák, jeho bombu od modré tečoval Červenka, Kiprusoff se opět zapotil.
7. minuta
V obrovské šanci se objevil Eliáš, kterého našel opět výtečně hrající Krejčí, Kiprusoff měl štěstí.
6. minuta
Kritickou situaci jsme přežili, Kubina i Polák jsou na ledě. Skvěle nás podržel brankář Vokoun i obránce Kuba.
4. minuta
No, rozhodčí se s tím nemazlí, je za ními něco přes tři minuty hry a vyloučen za podražení je také Saku Koivu.
4. minuta
Finsko
Jdeme do tří - Kubina sundal opět Selänneho a je zle.
4. minuta
Finsko
Ouuuu. A je tu první přesilovka Finů, kteří jsou v této činnosti nejlepší na turnaji. Selänne se prohnal kolem Poláka a ten jej musel fauloval. Skvěle zakročil opět Vokoun.
3. minuta
Finsko
Nyní zahrozilo také na druhé straně - Jokinen ale naštěstí trefil zblízka jen Vokounův beton.
3. minuta
Nebezpečně zahrozila třetí pětka - nejlepší lajna utkání s Lotyšskem. Krejčí krásně našel na křídle Červenku, ten ale z úhlu přestřelil.
2. minuta
Zatím se hraje opatrný hokej z obrou stran, na ledě jsou již třetí pětky. První střídání má za sebou také Jaromír Jágr, vypadá zatím v pořádku.
1. minuta
Úvodní buly mezi Saku Koiva a Tomáše Plekance bylo vhozeno. Před tentokrát plnými tribunami malé UBC Thunderbird Areny může třetí čtvrtfinále olympijského turnaje začít.

Nepřehlédněte

Česká republika: Vokoun - T. Kaberle, Polák, Židlický, Hejda, Kuba, Kubina, Blaťák, Z. Michálek - Havlát, Plekanec, Eliáš - Jágr, Červenka, Čajánek - Erat, Krejčí, Fleischmann - M. Michálek, Vašíček, Rolinek ................. Finsko: Kiprusoff - Salo, Timonen - Lepistö, Niskala - Hagman, Kukkonen - Lydman - Lehtinen, Koivu, Ruutu - Filppula, Miettinen - Kapanen, Jokinen, Peltonen, Ruutu