Středa 1. května 2024, Svátek práce

38. minuta
gól
Góóóóól! Čas 37:56 - trefuje se Jágr po Červenkově přihrávce zmezikruží mezi Halákovi betony.
38. minuta
Slovensko
Uuuu...Vyrovnáno i na tyčky vyrovnáno, trefil ji Marián Hossa, po střele svého bratra Marcela.
37. minuta
Ve velké šanci Blaťák a poté Eliáš, český tlak se stupňuje, Jágr našel Čajánka, ale ten minul. Chára končí český tlak zakázaným uvolněním.
36. minuta

Teď to třetí český útok překombinoval a Eratovu střelu srazil jeden ze slovenských obránců, stejně tak i Krejčího jedovku. Český tlak nakonec ukončil Halák, který skončil pod nohy Chárovi.

• V prvním utkání ve Vancouveru zasahuje proti Slovákovi Pálffymu.

V prvním utkání ve Vancouveru zasahuje proti Slovákovi Pálffymu. / Autor: Reuters

34. minuta
Slováci mají navrch nejen na ledě, ale také v hledišti. Jágrovu šanci v přesilovce chytil Halák.
33. minuta
Fantastický Vokoun! Dvakrát zastavil nebezpečnou šanci Pálffyho - a poté Zedník zbytečně fauloval Čajánka a ukončil tak tlak svého týmu.
32. minuta
Slovensko
Gáborík potvrzuje, jak je důležitý pro slovenský tým a co by pro ně jeho absence znamenala. Útočník NY Rangers opět nebezpečně pálil na Vokouna. Celkem již vystřelil na českého brankáře sedmkrát!
32. minuta
Slovensko
Přesilovka je u konce. Do šance se dostal Michálek. Ovšem nyní jdeme opět do čtyř, jelikož hráčů v bílých dresech bylo na ledě šest.
30. minuta
Tyč! Židlického nahození zastavila až konstrukce Halákovy branky.
30. minuta
Na led se nyní dostala v přesilovce i třetí lajna, Krejčího střelu ale Halák s přehledem skryl do lapačky.
29. minuta
důležité
Přesilovka končí, Češi se do ničeho nedostali, ovšem za sekání jde ven Zdeno Chára, pokračujeme v power play.
28. minuta
Češi se dostali do šance - konkrétně Červenka - Halák ale odolal.
27. minuta
Marián Hossa ukončil slovenský tlak, třetí přesilovku v zápase budou mít Jágr a spol.
26. minuta
Oslabení jsme s vypětím všech sil ubránili, vládci na ledě jsou ale nyní jednoznačně slovenští hokejisté.
24. minuta
Slovensko
A Gáborík řádí dál, v přesilovce se dostal do dvou šancí, Vokoun naštěstí bezchybný. Slovenský snajpr ale momentálně téměř neslézá z ledu, vzápětí v obrovské šanci i Pálffy.
23. minuta
Odpovedět se snažili Erat a Michálek, ale Halák je pozorný. Navíc po faulu na Kopeckého jde ven Blaťák. Rozjetí Slováci mají možnost otočit skóre.
21. minuta
gól
20:47 - Slováci potvrdili povedený nástup do druhé třetiny, trefil se žolík Gáborík. Po asistencích Mariana Hossy a Demitry.
21. minuta

Začíná druhá třetina, na střídačce nechybí ani mírně indisponovaný Jágr. Náporem začínají Slováci.

• Patrik Eliáš se raduje z první branky.

Patrik Eliáš se raduje z první branky. / Autor: Reuters

20. minuta
První třetina strhujícího hokeje skončila, Češi ji vyhráli 1:0, na střely ale dopadla 10:10. Za patnáct minut přestávky pokračujeme!
20. minuta
důležité
Višňovského bombu v závěru přesilovky Vokoun s přehledem vyrazil, první třetina pomalu končí.

Nepřehlédněte

České republiky: Vokoun - T. Kaberle, Polák, Židlický, Hejda, Kuba, Kubina, Blaťák, Z. Michálek - Havlát, Plekanec, Eliáš - Jágr, Červenka, Čajánek - Erat, Krejčí, Fleischmann - M. Michálek, Vašíček, Rolinek Slovensko: Halák - Meszároš, Chára - Višňovský, Štrbák - Jurčina, Sekera - Baranka - Hossa , Demitra, Hossa - Gáborík, Stümpel, Pálffy - Bartečko, Šatan, Handzuš - Zedník, Radivojevič, Kopecký, Cibák.