Zatím se nám oslabení daří, Slováci se nemohou usadit v našem obranném pásmu.
18. minuta
Tentokrát již Židlický ven jde, za vražení na hrazení.
17. minuta
Radost pohledět na kombinace dvojčat Havlát-Eliáš, český kapitán byl v další šanci, Halák bezchybný, následně jen těsně minul dorážku Plekanec.
15. minuta
Jinak ale tato přesilovka českému týmu nesedla tolik, jako ta první, Gáborík je již na ledě! Srazili se spoluhráči z Bostonu Krejčí a Chára, také českému týmu rozhodčí odpustili vyloučení, stejně jako v úvodu Slovákům.
14. minuta
důležité
Další krásná kombinace po ose Kaberle-Havlát-Eliáš, chyběl kousek ke gólu.
14. minuta
Máme za sebou další komerční přestávku, Češi se nyní na chvíli mírně stáhli do obrany. Gáborík byl ve velké šanci, ale nejdříve fauloval, budeme hrát další přesilovou hru!
06:24

Mezi fanoušky v Canada Hockey Place nechybí oblíbený český Fantomas!

• Opět nechybí ani oblíbený Fantomas.

Opět nechybí ani oblíbený Fantomas. / Autor: ČTK

11. minuta
V další šanci se objevil Michálek, Halák skvěle, momentálně mají Češi navrch!
10. minuta
gól
Góóóól. Čas 9:02 dává Eliáš náhodný gól, do rukavice jej trefilo nahození Blaťáka, vedeme 1:0.
8. minuta
Nejprve pálil Marián Hossa, poté zacílil také Jágr, jeho švih těsně minul Halákovu tyčku. Teď Jágr vyjel od mantinelu jako v naganském čtvrtfinále proti Američanům, trefil ale jen obránce.
8. minuta
důležité
Uuuuuuf, v další šanci se objevil zpoza branky Zedník, Vokoun měl velké problémy, ale svou branku uchránil.
06:15
První komerční přestávka trošku zpomalila tempo zápasu, který se musí divákům líbit. Hraje se zatím parádní hokej, nejlepší úvodní třetina ze všech zápasů na turnaji
7. minuta
důležité
V obrovské šanci se objevil po pasu Cháry kanonýr Žiliny Pálffy, jeho nájezd ale bravurně zlikvidoval Vokoun.
5. minuta
Češi jsou nadále v náporu, poprvé předvádí svá kouzla Jágr, Višňovský s ním měl obrovské problémy.
4. minuta
důležité
Havlátovu pobídku nevyužil Eliáš, následně měl obrovský problém Halák s střelou Kaberleho. Češi nepustili Slováky minutu a půl z obranného pásma! Vše končí strkanicí - na ledě zůstali na obou stranách nejlepší beci - Kaberle a Chára.
3. minuta
důležité
Kaberle pálí, jeho střelu Halák chytil, na ledě je kompletní první český útok.
2. minuta
Na vyloučení slovenského hráče přichází až nyní Cibák držel Rolinka. Čeká nás první přesilovka českého týmu...
2. minuta
Rozhodčí nyní přehlédli vysokou hůl Bartečka na Krejčího, vylučovat se nebude. Na ledě jsou třetí útoky. První zákrok si po Hejdově střele připsal i Jaroslav Halák.
1. minuta
Slovensko
Na ledě je již Jágr se svým útokem, do prvního tlaku se dostávájí Slováci, Vokoun bezchybný.
1. minuta
Hala v Hockey Place je vyprodaná a v hledišti to vře. Souboj fanoušků je zatím téměř vyrovnán. Úvodní buly mezi Plekancem a Demitrou bylo vhozeno.

Nepřehlédněte

České republiky: Vokoun - T. Kaberle, Polák, Židlický, Hejda, Kuba, Kubina, Blaťák, Z. Michálek - Havlát, Plekanec, Eliáš - Jágr, Červenka, Čajánek - Erat, Krejčí, Fleischmann - M. Michálek, Vašíček, Rolinek Slovensko: Halák - Meszároš, Chára - Višňovský, Štrbák - Jurčina, Sekera - Baranka - Hossa , Demitra, Hossa - Gáborík, Stümpel, Pálffy - Bartečko, Šatan, Handzuš - Zedník, Radivojevič, Kopecký, Cibák.