28. září 2010 12:53 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Český tým si oddychl. Kapitánka Horáková po zranění nastoupí

Zraněná Hana Horáková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zraněná Hana Horáková | foto: ČTK

BRNO Kapitánka českých basketbalistek Hana Horáková by o dnešní osmifinálový duel MS se Španělskem v Brně neměla přijít, přestože si v pondělním duelu s Japonskem přivodila středně lehký výron kotníku.

Klíčová hráčka českého výběru sice dnešní dopolední předzápasový trénink absolvovala s částečnými úlevami, ale na utkání v 18:00 prý bude připravena. "Zprávy jsou zatím takové, že by měla nastoupit, pokud se nestane nic nepředpokládaného," řekl mluvčí české reprezentace Petr Kovář.

Obavy o zdravotní stav klíčové hráčky reprezentace v českém táboře panují už od závěru pondělního utkání s Koreou, v němž se Horáková zranila na začátku čtvrté čtvrtiny při nájezdu pod koš. S pomocí lékařů a fyzioterapeuta se dostala na lavičku, odkud se zaledovaným kotníkem sledovala zbytek zápasu, v němž Češky zvítězily jasně 96:65.

Sama Horáková po utkání prohlásila, že zranění není vážné. Lékaři českého týmu Milan Smejkal a Alois Hrabec se pak ještě do dnešní jedné hodiny ranní kotník reprezentační kapitánky různými terapiemi snažili "zaléčit".

"Vyšetření rentgenové či magnetickou rezonancí ale Hanka nepodstoupila, nebylo to nezbytné. Ani přes noc se stav kotníku podle lékařů nezhoršil," řekl Kovář. Dnes Horáková podstoupila i lehčí zátěž na dopolední přípravě v tréninkové hale v Bohunicích, kde kotník otestovala. "V úplné zátěži to však nebylo, protože tam určitý handicap zůstává," uvedl Kovář.

ČTK