29. srpna 2007 12:58 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Cipro v Budějovicích skončil

František Cipro. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy František Cipro. | foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

ČESKÉ BUDĚJOVICE Dynamo České Budějovice je prvním klubem v české fotbalové lize, který v této sezoně mění trenéra. Vedení klubu dnes odvolalo Františka Cipra. Důvodem jsou neuspokojivé výsledky, píše se v prohlášení, které poskytl předseda představenstva klubu Karel Poborský. Jméno nástupce oznámí Jihočeši ve čtvrtek.

Jihočeský klub je se třemi body po čtyřech kolech na jedenáctém místě tabulky. Po úvodní výhře 2:0 doma s Olomoucí následovaly prohry 0:1 ve Zlíně, 1:2 se Slavií a 0:1 v Jablonci.

Šedesátiletý Cipro byl doyenem mezi ligovými trenéry a ze všech současných koučů vydržel v klubu nejdéle. Do Českých Budějovic přišel 1. dubna 2005, kdy vystřídal Roberta Žáka. Největšího úspěchu dosáhl v roce 1996, kdy přivedl Slavii k mistrovskému titulu. Vedle toho působil také v Brně, Blšanech, Plzni, Teplicích a v rakouských klubech FC Tirol a LASK Linec. Mezi možnými kandidáty na uprázdněné místo jsou sportovní ředitel Dynama Jiří Kotrba nebo další českobudějovický patriot Pavel Tobiáš.

Přibývá dětí s psychickými poruchami. Pomůžou rodiče, nebo školy?
Přibývá dětí s psychickými poruchami. Pomůžou rodiče, nebo školy?

Mezi nejčastější psychické onemocnění u dětí patří úzkost. Pokud se neléčí, může se rozvinout v depresi. Na tuto problematiku reaguje ministerstvo školství novinkou, která by se měla objevit ve školních osnovách.

Najdete na Lidovky.cz