2. dubna 2008 14:43 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Člověku to bere náladu na fotbal

Mírovi Bosákovi se nekomentovalo zrovna nejlépe. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Mírovi Bosákovi se nekomentovalo zrovna nejlépe. | foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

PRAHA Měl to být fotbalový svátek. Nebyl. Podobné utkání prý komentátor České televize Jaromír Bosák zatím nikdy během svojí kariéry nezažil.

* LN Jak se vám na Strahově komentovalo?

Pořád jsem musel sledovat, co se děje vpravo i vlevo za bránou. Divák se o tom chce dozvědět, i když to třeba na obrazovce nevidí. Pro komentátora je to nebezpečné v tom, že mu může „uletět“ nějaká důležitá akce na hřišti. A hlavně to člověku bere náladu na fotbal.

* LN O výtržnících jste mluvil jako o idiotech. Použil jste někdy v minulosti během přímého přenosu podobný výraz?

Dávám si pozor, abych nepřesáhl určitou míru. Slovo idiot je ale pro ty lidi ještě lichotka. Zároveň je to i diagnóza. Mohl jsem použít klidně ještě jadrnější slovo, kdyby mě napadlo.

* LN Zažil jste někdy na fotbale horší scény?

Jsem sice sklerotik, ale žádné podobné utkání mě nenapadá.

* LN Existuje recept, jak by se dala situace zlepšit?

Za příklad bych dal Anglii. Málokdo ocení, že největší zásluhy o tamní fotbal má baronka Thatcherová. Nařídila klubům, že přistoupí na patřičná opatření, nebo musí z ligy. S tím jde ruku v ruce legislativa. Kdyby byli v Anglii chyceni lidé za to, co předvedli na Slavii, byli by z toho nepodmíněné tresty, zákazy vstupu na stadion. To je taky jediná řeč, které dotyční jedinci rozumějí.

Lidové noviny

Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH
Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH

r.v. 2017, naj. 55 247 km, diesel
650 000 Kč (s DPH)