18. listopadu 2014 15:54 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

VIDEO: Trefa zády ke koši z 25 metrů. Američan překonal světový rekord

Corey Law se trefil zády ke koši z 25 metrů. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Corey Law se trefil zády ke koši z 25 metrů. | foto: Reprofoto

PHOENIX/PRAHA Americký basketbalista Corey Law pokořil další z obdivuhodných rekordů. Urostlý chlápek ze spolku s názvem Harlem Globetrottes, který sdružuje basketbalové „kouzelníky“, se trefil zády ke koši ze vzdálenosti 25,04 metru.

Law, přezdívaný Thunder, se do Guinessovy knihy rekordů zapsal už podruhé. Loni trefil prostor mezi kovovou obroučkou z 33,42 metrů. Tehdy stál až na tribuně, mohutně napřáhl a zamířil neomylně. To byl ještě proti koši čelem...

V aréně s názvem US Airways Center v Phoenixu se nyní zaradoval znovu. Za asistence zapisovatelů světových rekordů uchopil míč do pravé ruky a přes hlavu jej vymrštil až do koše na opačné straně. Málem přitom zasáhl videokostku nad palubovkou.

„Co plánujete příště?“ zeptal se ho reportér. „Uvidím, ale vrátím se,“ usmál se Law. A doplnil, že nešlo o náhodnou trefu. Dalšího z vysněných cílů dosáhl po několikaměsíčním tréninku.

lsoLukáš Šonský