Sobota 20. dubna 2024, svátek má Marcela
130 let

Lidovky.cz

Daviscupový tým získal podruhé za sebou tenisového Zlatého kanára

US Open

  20:21
PŘEROV - Daviscupový tým ve složení Tomáš Berdych, Radek Štěpánek, Lukáš Rosol a Jan Hájek s kapitánem Jaroslavem Navrátilem získal díky obhajobě "salátové mísy" opět tenisového Zlatého kanára. Nejlepšími českými hráči byli v 21. ročníku ankety časopisu Tenis a tenisového svazu podle očekávání na dnešním slavnostním večeru v Přerově vyhlášeni Tomáš Berdych a Petra Kvitová.

Čeští tenisté vyhráli Davis Cup. Zleva jsou Jan Hájek, Radek Štěpánek, kapitán Vladimír Šafařík, Lukáš Rosol a Tomáš Berdych foto: Mafra - Michal Růžička

Zlatého kanára získal daviscupový tým už potřetí v historii ankety. Stejné ocenění tenisté získali už po finále v roce 2009 a loni po vítězství v soutěži. Daviscupové družstvo si zopakovalo loňský dvojitý úspěch v anketách. Vedle Zlatého kanára totiž už ve středu podruhé za sebou tenisté získali i cenu pro nejlepší tým ve Sportovci roku. Sedmý tenista světa Berdych obhájil pozici hráče roku stejně jako světová šestka Kvitová. Oba získali v hlasování odborníků všech 191 hlasů. Své pozice obhájili také Jiří Veselý v kategorii Postup na žebříčku ATP, v němž letos poprvé pronikl do první stovky, a Lucie Hradecká coby nejlepší deblistka.

Daviscupový celek ovládl rovněž kategorii týmů. Deblistou roku je Radek Štěpánek, vítěz US Open společně s Indem Leanderem Paesem. Nejlepším českým deblovým párem je daviscupová dvojice Berdych, Štěpánek. Loňský talent roku Kateřina Siniaková tentokrát získala cenu za Postup na žebříčku WTA. Talenty roku jsou David Rikl, syn někdejšího čtvrtého deblisty světa Davida Rikla, a Markéta Vondroušová. Nejlepším tenistou na vozíčku je Petr Utíkal.

Zlatý kanár, anketa o nejlepšího českého tenistu a tenistku roku 2013

(hlasovalo 191 osobností, funkcionářů, trenérů, novinářů a zástupců sponzorů)

 • Zlatý kanár 2013: 1. Daviscupový tým (Berdych, Štěpánek, Rosol, Hájek) 129 hlasů, 2. Berdych 54, 3. Štěpánek 4, 4. Navrátil, Veselý, pár Berdych-Štěpánek všichni 1.
 • Hráč roku: 1. Berdych (TK Agrofert Prostějov) 191.
 • Hráčka roku: 1. Kvitová (TK Agrofert Prostějov) 191.
 • Postup na žebříčku ATP: 1. Veselý (TK Agrofert Prostějov) 174, 2. Rosol (Sparta Praha) 16, 3. Pospíšil (TK Neridé) 1.
 • Postup na žebříčku WTA: 1. Siniaková 156, 2. Kar. Plíšková (obě TK Sparta Praha) 24, 3. Smitková (TK Agrofert Prostějov) 11.
 • Talent roku - chlapci: 1. Rikl (TK Sparta Praha) 129.
 • Talent roku - dívky: 1. Vondroušová (I. ČLTK Praha) 119.
 • Deblista roku: 1. Štěpánek (TK Sparta Praha) 190, 2. Berdych 1.
 • Deblistka roku: 1. Hradecká (I. ČLTK Praha) 113, 2. Hlaváčková (TK Neridé) 69, 3. Krejčíková a Šafářová (obě TK Agrofert Prostějov) 2.
 • Deblový pár: 1. Berdych, Štěpánek 131, 2. Hradecká, Hlaváčková 60.
 • Tým roku: 1. Daviscupový tým ČR 190.
 • Tenista na vozíčku: Petr Utíkal (Centrum tenisu na vozíku, Brno).
Autoři: ,

eMimino soutěží: Vyhrajte balíček v hodnotě 1 000 Kč z dm drogerie
eMimino soutěží: Vyhrajte balíček v hodnotě 1 000 Kč z dm drogerie

Milovníci kosmetiky pozor! Tento týden soutěžíme o pět velkých balíčků v celkové hodnotě 5000 Kč. Zapojte se do soutěže a vyhrajte lákavý balíček...