Čtvrtek 2. února 2023, svátek má Nela
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Do boje! Obrovitý ragbista a inženýři chtějí dobýt evropskou MMA, startuje i MS

Sport

  11:15
PRAHA - Hodně nabitý konec listopadu čeká na české bojovníky MMA, tedy ultimátních zápasů, jejímž vrcholem je slavná UFC. Tak vysoko sice ragbyový kapitán Bob Voves a spol. ještě nemíří, ale kdo ví, co bude po tomto víkendu a amatérském evropském šampionátu v Praze.

Bob Voves s trenérem Andrém Reindersem. foto: Facebook Bob Voves

Česká reprezentace pro ME

Váha do 61,2 kg: Jan Václavek (Penta gym, Praha)
Váha do 70,3 kg: Jakub Podpěra (Reinders MMA team, Praha)
Váha dO 77,1 kg: Tomáš Fiala (MMA Monster gym, Praha), David Velíšek (Gladiators gym, České Budějovice)
Váha do 83,9 kg: Pavel Salčák (Reinders MMA team, Praha), Pavel Simandl (Reinders MMA team, Praha), Přemysl Kučerka (MMA OPAVA)
Váha do 93 kg: Michal Šarkán (Samurai Fight Club Chodov)
Váha do 120 kg: Robert Voves (Reinders MMA team, Praha)

V úterý od 10:00 hodin odstartovaly kvalifikační boje na letošním mistrovství Evropy MMA pod hlavičkou světové federace IMMAF (International Mixed Martial Art Federation), která úzce spolupracuje také se slavnou UFC.

Právě případný úspěch na kontinentálním šampionátu pak může pomoct některých bojovníkům otevřít dveře do jedné z nejprogresivnějších sportovních organizací současnosti. „Kluci si tuhle šanci zaslouží, chceme jim poděkovat za jejich tvrdou dřinu a popřát hodně štěstí do jejich bojů,“ řekl za pořadatelé André Reinders z pořádající české federace MMMA.

Ten bude mít v ohni hned několik pověstných želízek včetně obrovitého kapitána české ragbyové reprezentace Boba Vovese. Více jak dvoumetrového policistu tak čeká po nedávném souboji s legendárními ragbyovými „Barbary“ další vrchol sportovní kariéry.

„Nechci, aby to znělo moc sebevědomě, ale chci uspět. Titul mistra Evropy je můj cíl a pak se uvidí, co bude dál,“ řekl již před měsícem pro Lidovky.cz bijec, který zatím v oktagonu vyhrál oba své duely a kterého čeká na úvod Nor Berat Beriša.

Čeští bojovníci touží po medaili také na MS

Po loňském pražském světovém šampionátu, na kterém se povedlo české reprezentaci vybojovat jeden bronz, vyrazila výprava vedená předsedou Českého svazu MMA Michala Hamršmída bojovat o světové kovy pod hlavičkou WMMAA do čínského Macao. Mistrovství světa se zde uskuteční v termínu od 26. do 27. listopadu a Hamršmíd doufá opět alespoň v jednu medaili.

„Bohužel je dlouhodobě zraněný náš nejlepší amatérský bojovník Matúš Juráček, který by určitě cestoval s námi, ale i tak klukům věřím,“ řekl muž, který je mimo jiné členem realizačního týmu české seniorské hokejové reprezentace. S sebou veze pět velmi talentovaných bojovníků, vždyť třem z nich ještě nebylo ani dvacet let.

Váha do 61kg: Artur Mykytenko (PriMMAt gym Praha)
ha do 70kg: Leoš Brichta (Hanuman gym Praha)
Váha do 84kg: Zdeněk Polívka (JMN Nymburk)
Váha do 93kg: Jan Gottvald (Jetsaam gym Brno)
Váha do 120kg: Viktor Pavlíček (Pro7Sport Praha)

Spolu s ním budou o čest a slávu bojovat například i Pavel Selčák, vegan a mistr republiky v MMA i thajské boxu, nebo Pavel Simandl, bývalý šestinásobný vice-mistr republiky v řecko-římském zápase.

Oba dva muži navíc popírají zavedené mýty o bojovnících nejen v ultimátech, když se mohou pyšnit vysokoškolskými tituly. Stejně jako Jakub Podpěra, pro kterého je zápasení především životním mottem.

Konkurence čeká na české zápasníky skutečně obrovská. Sice se nepovedlo přivést do pražské haly na Podvinném mlýně plánovaných 300 bojovníků, vice jak dvě stovky startujících v devíti mužských a pěti ženských váhových divizích také není špatným počinem.

Vyřazovaní boje se uskuteční na „Podviňáku“ od úterý 22.11. do čtvrtka 24.11., startuje se vždy od 10:00 hodin a cena vstupenek je 199 kč.

Páteční semifinále a sobotní finále se pak budou konat jako tradiční večerní galavečery se vším, co k tomu náleží. Vstupné pak startuje na 399 kč u semifinále, titulové boje pak stojí od 799 kč. Vstupenky si lze zakoupit v síti Ticketstream.

Bojujete s atopickým ekzémem? Pak rozhodně vyzkoušejte řadu LIPIKAR
Bojujete s atopickým ekzémem? Pak rozhodně vyzkoušejte řadu LIPIKAR

Víte, že atopický ekzém je nejčastější kožní onemocnění u dětí? Tímto onemocněním kůže trpí 15 – 20 % dětí a nejčastěji se objevuje u miminek nebo...

Mohlo by vás zajímat