Úterý 16. července 2024, svátek má Luboš
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Nejsi skutečný chlap, vzkázal po tvrdém KO homosexuálnímu boxerovi strýc Tysona Furyho

Sport

  13:10
LONDÝN - Britský boxer Tyson Fury a jeho rodina opět vzbudila pořádný rozruch. Strýc a trenér bývalého absolutního šampiona těžké váhy Peter Fury totiž napsal v sobotu v noci homofobní tweet, kterým zaútočil na Portoričana Orlanda Cruze, kterého v osmém kole v Cardiffu knockoutoval Terry Flanagan.

Orlando Cruz právě prohrál zápas o titul mistra světa WBO v lehké váze s Terrym Flanaganem. foto: ČTK/AP

Příběh pětatřicetiletého Portoričana, jehož kamarádem je mimo jiné i jeho nejslavnější krajan Miguel Cotto, většina boxerských fanoušků zná. Bijec přezdívaný „El Fenómeno“ se před čtyřmi lety jako první profesionální boxer přiznal během své kariéry ke své homosexuální orientaci.

Ačkoliv sám prohlásil, že si je vědom skutečnosti, že si nejspíše zavřel cestu k velkým titulovým soubojům, nestalo se tak. Už rok po svém přiznání dostal tento levoruký rodák z Yabucoy šanci boxovat o pás světového šampiona WBO v pérové váze, ale prohrál s Mexičanem Orlandem Salidem, který jej knockoutoval v sedmém kole.

Orlando Cruz právě prohrál zápas o titul mistra světa WBO v lehké váze s Terrym...
Orlando Cruz (vlevo) a Terry Flanagan po jejich duelu o titul mistra světa WBO...

Druhou příležitost dostal v sobotu v noci. Soupeřem mu byl neporažený mistr světa WBO v lehké váze Terry Flanagan. A už v průběhu souboje umístil Peter Fury na svůj twitter slova o tom, že věří ve snadnou výhru svého ostrovního krajana a že za tento duel dostal řádně zaplaceno.

Ve chvíli, kdy boxer přezdívaný „Turbo“ svého soka v osmém kole knockoutoval, přistál na stejnou sociální síť následující tweet: „To je ten rozdíl mezi skutečnými muži a polovinou něčeho jiného“. Že tím poukazoval na homosexuální orientaci Cruze, není třeba dodávat.

27.listopadu 2016 v 00:02, příspěvek archivován: 27.listopadu 2016 v 13:03

That's the difference between real men & half of something else.

Zatímco ten se objímal v ringu se svým přemožitelem a oba si vyměnili pochvalná slova, k Peteru Furymu se přidal i bývalý neúspěšný vyzývatel o titul světového šampiona ve velterové váze a amatérský mistr světa z roku 2007 Frankie Gavin.

„Nemám nic proti gayům, mám hodně homosexuálních kamarádů, ale nedovedu si představit tu potupu prohrát s homosexuálem v ringu. Takže Flanagan musí vyhrát,“ napsal na twitter jednatřicetiletý levák z Birminghamu.

Ten následně svůj příspěvek smazal se slovy, že zasáhla některé lidi tak, jak si to nepřál, a nechci zbytečně jitřit emoce. Sám Cruz se zatím k ani jednomu z tweetů nevyjádřil, už před duelem ale prohlásil, že chce být pro gaye inspirací, aby viděli, že lze uspět i v tak tvrdém sportu, jakým je box.

Ostatně stejná slova volí už od chvíle, kdy se před čtyřmi lety ke své homosexualitě veřejně přiznal. Duel s Flanaganem byl pro něj od té doby jubilejním desátým a teprve třetím prohraným. A zatímco jeho přemožitel měl pro Cruze jen slova uznání, pánové Peter Fury a Frankie Gavin se rozhodně neprezentovali chováním hodném pravých britských gentlemanů...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!