25. června 2017 7:47 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Do české klece se vrací hvězdný Pešta, Uzbek Muradov touží po americkém snu

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Machmud Muradov. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Machmud Muradov. | foto: facebook XFN

PRAHA Už večer od 19:00 hodin rozbouří halu Královka ostří hoši v kleci, do které je zavřou promotéři k devíti vyhecovaným soubojům. A fanoušci ultimátních zápasů (MMA) se mají nač těšit. Třetí pokračování XFN slibuje zajímavé příběhy.

Pro českou hvězdu MMA Viktora Peštu půjde v neděli večer v hale Královka o skutečný „masakr“. Promotéři mu totiž dlouho nedokázali pro hlavní duel XFN 3 sehnat adekvátního soupeře.

Šestadvacetiletý bijec, pro kterého letos v lednu po čtyřech prohrách v pěti duelech skončila mise ve slavné UFC, se kvůli tomu dostal skrze sociální sítě do křížku mimo jiné také se svým předchůdcem v této lize – Karlosem Vémolou.

Na nabídku nakonec kývl chorvatský „Škorpión“ Ivo Cuk, jenže v tomto týdnu sešlo i z tohoto měření sil. Sedmatřicetiletý bijec s bilancí 12-8 má totiž tak trochu problémy s Interpolem a proto nemůže vycestovat mimo svoji vlast.

Náhrada se našla ale až překvapivě rychle. A dlužno říct, že pokud je Cukův vrstevník – Polák Michal „Masakra“ Kita – v současnosti v tréninkovém procesu poté, co 27. května na obří akci KSW 39 expresně prohrál s krajanem Michalem Andryszakem, čeká Peštu daleko těžší oříšek, než jakým se jevil Cuk.

Kitova bilance je 17 výher a 9 porážek, v posledních šesti letech ale prohrál pouze třikrát. A nikdy ne dvakrát za sebou. Za opaskem se mu pak houpe mimo jiné také skalp jistého Rusa Alexeje Olejnika, muže, který svým chvatem „ezekiel choke“ (škrcení shora) poslal právě Peštu z UFC.

Viktor Pešta.

Viktor Pešta.

Opačným směrem by se po neděli mohl naopak vydat Uzbek žijící v Praze Machmud Muradov (12-6). Sedmadvacetiletý talent, který penězi ze svých duelů živí svoji rodinu ve vlasti, se měl původně utkat ve vytoužené odvetě s Brazilcem Davidem Ramirezem, kterému musel na XFN 2 vzdát kvůli zlomenině klíční kosti.

Nakonec se postaví v souboji střední váhy proti dalšímu zástupci balkánské školy, Chorvatovi Zoranu Dodovi (9-6), který se veze na čtyřzápasové vítězné vlně a původně se měl v Praze představit proti Danielu Brunclíkovi. Pokud Muradov zvítězí, měl by se díky kontaktům plzeňské boxerské formace Qwert Boxing dostat na zámořskou scénu. A je vlastně už celkem jedno, zda zásluhou smlouvy v Bellatoru, či přímo UFC.

Extrémně sledovaným duelem bude také mezi šestatřiceetiletým Petrem „Pínem“ Ondrušem a o tři roky mladším Tomášem Penzem. Právě prvně jmenovaná legenda české scény MMA a kickboxu stojí možná i mezi pomalu se rýsujícím soubojem Pešta vs. Vémola pro příští rok.

Bez ohledu na výsledek nedělní bitvy bude totiž populární „Píno“ v prosinci na XFN 4 soupeřem jednatřicetiletého „Terminátora“ v duelu, na které se česká scéna bojových sportů těší už nějaký ten pátek.

A pokud byste stále neměli dost rivality a kvality, v akci budou také Matouš Kohout, již zmíněný zkušený policista Brunclík, jehož zápasy v K-1 a nyní i v kleci jen výjimečně končí na body. Ostře sledovaný budou také souboje klanu Poborských.

Fightcard XFN 3.

Fightcard XFN 3.

Nejprve vstoupí do oktagonu „Malý Číňan“ Denis, který má za sebou zatím tři vítězné souboje mezi profesionály a jeho čtvrtým skalpem by se měl stát Aziz Dauliatov z Kyrgyzstánu. Ani ten ale zatím ve dvou profesionálních duelech nepoznal hořkost porážky a bude tak zajímavé sledovat, kdo z této mladé a dravé dvojice se dál poveze na vítězné vlně.

Bitva jeho otce přezdívaného Číňan“ s „Jukeboxem“ Pokorným bude odvetou za tři roky starý duel v rámci série GCF. Tehdy slavil triumf po třech kolech na body Pokorný.

Osmatřicetiletý Poborský, který má oficiálně dle serveru Sherdog.com bilanci 26-41, vstupuje do souboje s čerstvým skalpem slovenské hvězdy reality show Oktagon MMA Františka Fodora, kterého na začátku dubna ukončil po 27 vteřinách. V této reality show pak vystupoval také Pokorný, ovšem v roli trenéra českého týmu.

„Tento rok je pro nás v naší organizaci velmi významný. Pevně věříme, že začínáme novou éru českého MMA. XFN 3 je jen začátek a těšíme se, že si do pražské Královky diváci najdou cestu a vytvoří skvělou atmosféru,“ řekl hlavní promotér Petr Kareš.

Pokud se na vás již nedostalo se vstupenkami skrze Ticketportal, můžete celý galavečer XFN 3 z pražské haly Královka, kde bude čestným hostem česká zápasnice UFC Lucie Pudilová a na úvod vystoupí zpěvák Marpo, sledovat na stanici O2 TV Sport.

  • 0Diskuse


Antonín Vavrda

Autor

Antonín Vavrdaantonin.vavrda@lidovky.czČlánky


BMW X5 xDrive30d 2ROKY ZÁRUKA
BMW X5 xDrive30d 2ROKY ZÁRUKA

r.v. 2017, naj. 13 713 km, diesel
1 765 000 Kč (s DPH)

Najdete na Lidovky.cz